Likemind kekleri

Geçen ay geleceğim ve size kek getireceğim diye söz vermiştim. Ama biraz rahatsız olduğum için kekler de ben de evde durmak zorunda kalmıştık. Bu ay ki Likemind’da söz verdiğim kekleri götürdüm. Kavunlu ve kakaolu kekler yiyenlere neşe getirsin. Berna rejimdekileri de düşündüğü için keklere hiç yağ koymadı. Yapması da taşıması da biraz zor oldu ama sözümü yerine getirmiş oldum. Yine kek yapacağım sözünü verdiğim DESNET’e de bir tepsi kek gitti. Sanırım uzun bir müddet kek yapmayacağım:)

Likemind ne diye soracak olursanız : Benzer fikirli insanların bir araya gelip beyin fırtınası yaptıkları toplantı diyebiliriz. Her ayın üçüncü cuması bütün dünyada yapılıyor. İstanbul’daki Likemind’lar Kanyon- Starbucks’da sabah 8-10 arası yapılıyor. Kapıdan içeri girdiğinizde elinde kağıt ve kalem ile Özgür Alaz’ı görürsünüz. İstanbul Likemind’ları kendisinden sorulur. Uzun bir kahve sırasına takılırsınız. Sizin gibi bekleyen, uyanmak için kahve almaya çalışan bir sürü blogger, pazarlama uzmanı, yazılımcı, web dünyasına kıyısından köşesinden bulaşmış insanlar görürsünüz. En güzel muhabbetlerde bu kahve sırasında başlar.

Sabah uykumuzdan feragat edip gelenler, işten bir günlük izin alıp gelenler ve patronlar. Hiç birimiz sabah 7’de yollara düşeceğim erken nasıl geleceğim nasıl döneceğim derdinde değiliz. İşimizi geliştirmek için ya da sadece aynı kafada insanlarla tanışmak tanıştıklarımız ile biraz daha fazla paylaşım yapabilmek için bu toplantılara katılıyoruz. Çok şenlik havasında geçtiğini söyleyebilirim. Katılanlar içinden freelance – home office çalışanlar, genelde sohbet koyu ise öğlene kadar muhabbeti bölmüyorlar.  Öğlen ise Saray Muhallebicisinde eşsiz sohbetle sürüp giden uzun masalar kuruluyor.  Saat 2-3 ‘e doğru vedalaşmalar ile bir sonraki ay tekrar toplanmak için sözleşiliyor.

Bu hafta Müge Çerman yoktu biraz sönük geçti benim için. Fotoğraflar yine gülüp eğlendiğimiz bir likemind yemeğinden Müge Çerman’ın objektifinden.

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

1 Yorum

  1. seviye   •  

    Keklerin bize kadar ulaştı 🙂 Ellerine sağlık, gerçi ben kavunlı veya kayısılı gelir diye beklemiştim. Kakaolu da güzeldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir