LG’nin yeni telefonlarını inceledik.

Geçen senelerde Optimus serisinin ilk Android’li telefonu ile 15 gün vakit geçirmiştim.

Çok sevdiğim bir telefon olmuştu. Özellikle pili, ve klavyesini kullanırken kolayca hatasız yazı yazabilmem sayesinde haytta kullanamam ben dediğim dokunmatik ekranlara daha sıcak bakmaya başlamıştım. Kadın eline yakışıyor olması da ayrı bir gönlümü çalmıştı. O günden sonra LG telefonlarından hiç kullanmamıştım. Bir süre sonra ise Apple’a geçiş yapmıştım.


Geçenlerde bir davet aldım. LG yeni telefonlarının tanıtımını biz bloggerlara özel bir gece ile geçenlerde gerçekleştirecekti ve beni de davet etmişlerdi.

Yağmurlu bir gecede The Hall’de toplandık. Tüm yetkililerin sorularımızı yanıtlamak için orada olduğu bu gecede standlarda bulunan bir çok telefonu görünce önce hangisine bakacağımı şaşırdığımı ifade etmeliyim. LG yetkilileri tam kadro etkinlikteydi. Benim gibi blog yazarı arkadaşlarımın sorularını cevaplıyorlardı. Yine her zamanki gibi inanılmaz saygıdeğer duruşları ve her sorumuza verdikleri cevaplar ile bizimle çok ilgiliydiler. Ben ise gelir gelmez tek tek modelleri incelemeye başladım.  İlk dikkat ettiğim şey fotoğraf çekiminde gelişmiş detaylar ve menü yerleşimleri idi. LG telefonlarının şöyle bir kolaylığı var. Elinize her LG modelini aldığınızda sizi kolayca göz atmak istediğiniz kısma yönlendirebiliyor. Menü kullanımı çok kolay. Kafanızı karıştırmıyor. Dokunmatik ekranlara yeni giriş yapmak isteyen bir kullanıcı iseniz LG doğru bir seçim olacaktır. Paylaş butonuna basıp arzu ettiğiniz şekilde paylaşım yapabiliyorsunuz (mail, mms, wi-fi, twitter, bluetooth vb.)

Eğer Android kolaylığına alışmışsanız yeni LG modelleri, gerek fotoğraf çekim kalitesi ile gerek ise arka arkaya fotoğraf çekmenize izin veren kamerası ile beklentilerinizi karşılayacak. 13 MP kamerası ile kaliteli görüntü sağlayan, estetik duruşu ile elimize yakışan akıllı telefonlar 2012 bitmeden ulaşılabilir olacaklar.

Özellikle sanki bir fotoğraf makinesi kullanır gibi iso, beyaz ayarı unsurlarını bünyesinde barındıran akıllı telefonlar fotoğraf meraklılarını cezbedecek sanıyorum.

Barkovizyonda izlediğimiz aynı anda iki ayrı kullanıma izin veren akıllı telefonlar ise günümüzün multitasking kullanıcılarına hitap ediyor. Yıl sonunda satışa sunulacak modeller ile şu an telefon değiştirmek isteyenlere biraz sabretmelerini öneririm. Tüm LG modelleri ile ilgili detaylı bilgi için şu adresi benim gibi geceye katılan gecenin talihlisi Tolga’nın yazısı ile biraz da teknik bilgi almak için ise şurayı ziyaret edebilirsiniz.

LG Optimus G için hazırlanmış etkileyici bir video size cihaz hakkında çok fazla şey anlatıyor:

 

Berna Mutlu Aytekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir