Lamborghini test ettik.

Ehliyetsiz bir kadın olarak sürekli yan koltuktan süremeyiş izlenimleri yazarken “direksiyonda ben nasıl olsa yokum, o güç benim ayağımın altında değil” diye düşünür, çokça heyecan yapmam. Ama ne zaman ki Lamborghini Gallardo F1 Edition’ı test etme şansımız oldu. İşte  deli bir heyecan yaşadım geçen gün.

Yol kısa, hava yağmurluydu ve direksiyonda ben yoktum. Yan koltuktan bir yandan Çağdaş Bey’in anlattıklarını dinliyor, bir yandan da “uçağa mı bindik, neye bindik biz böyle?” diye içimden söyleniyordum. Nasıl bir gürültü. Gümbür gümbür bir makinenin içindeyim. Uzay üssü gibi mübarek. Ben ise dünyayı kurtaracak gibi bir motivasyon içindeyim. Sanki Batmobile içindeymişim, kötülerin peşinde koşacakmışım ? ya da sanki Delorean’mış bu otomobil meğerse beni geçmişe gönderecek bir zaman makinesiymiş.

Tam da “Sürüş konforlu olursa benim için o zaman keyif olur” derken araba saniyeler içinde 100 km’ye ulaştı. O sırada boynumda bir çıtlama sesi duydum sanki. Bayağı bir incittim boynumu. Kafam aniden arkaya doğru gidince. Sonra koltuğun neden o kadar insanı saracak derecede rahat olduğunu, neden iki kişilik bir araç olduğunu ve neden direksiyon başında olmak istediğimi anladım. Ehliyetim olsaydı da o parkurun canına ben de okusaydım.

Sayın okuyucu beni şimdi sakın potansiyel trafik canavarı olarak görme. Bu araç ile hızlı gitmek istemedim. Zaten 70 km’de giderken bile kendini uçuyormuşsun gibi hissediyorsun. Parkur virajlı, boş, yanından geçtiğin zaman araçlar durup seni izlemeye başlıyorlar. Trafikte yavaşlama olması kaçınılmaz ? Bu tasarım harikasını sevdiğim şekilde fotoğraflamak isterdim ama yağmur o kadar güzel yapıyordu ki. Ajan gibi peşine takılıp yol üzerinde aracın sileceklerinin el verdiği şekilde bir kaç kare yakaladım işte o anlarda bile kendimi henüz üretimi başlamamış araçların fotoğraflarını çeken paparazziler gibi hissettim. Her yerde bir Lamborghini Gallardo F1 Edition görmek olası değil hele içine binip gezmek hiç olası değil. Şu ahir ömrümde kenara koyduğum güzel anılardan birisi oldu.

Bu fırsata sen de sahip olmak istersen şu an halen Şehir fırsatında yayında. Linkten detaylı bilgiye ulaşabilirsin. Bundan çok güzel de yılbaşı hediyesi olur söylemeden geçmeyeyim ?

Berna Mutlu Aytekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir