Kiehl’s ürünleri ile tanışmam

Cilt bakımı zor iş. Hele benim gibi bembeyaz ve her şeye alerjisi olan biri iseniz daha da zor. Clinique başlangıcında kötü bir müşteri danışmanı sayesinde cildime zarar veren ürünler kullanmama neden olmuştu. Daha sonra derdimden ve cildimden anlayan kişilere rastladım ve onlar sayesinde yaklaşık 5 senedir cildim için Clinique kullanıyorum. Makyaj malzemelerimi de kendilerinden seçiyorum. Hatta onların dışında bir ürün kullanmıyorum diyebilirim. Velhasıl iyi bir Clinique kullanıcısıyım. Sadece 1 ürün ile bir sorun yaşıyordum ki ürün ne kadar muhteşemse ertesi gün yüzümde bıraktığı hasar o kadar büyük oluyordu. Bunun cevabını almak için yine müşteri danışmanlarına başvurmuştum. 3 ayrı danışmandan da sorunu çözecek bir yardım alamadığım için ürünlerine karşı sempatim azaldı. Bu sorunu 2 senedir yaşıyordum fakat set şeklinde ürün satın aldığım için vedalaşmak istemiyordum. Sanırım set şeklinde ürün kullanımını sevdiğim için olsa gerek vazgeçememiştim. Bir ürün ile konuyu çözmüşsem tüm ihtiyaçlarımı o markadan tamamlamam sanki çok daha iyi olacaktı. Ama hangi ürün bana iyi gelecekti ki Kiehl’s ile tanışınca bu sorunu da çözmüş olduk. Süper oldu.

Kiehl’s Türkiye L’oreal ile gelmiş bir marka. Cilt bakımı konusunda oldukça kapsamlı ürünleri var. Ben de denemek için bir kaç tanesini aldım. Dilim yandığı için denemeden ürün almak gibi bir lüksüm yok. Tam olarak üzerinde yazdığı şekilde kullanıp kendilerine bir şans vermek istedim. Şampuanı, duşta kullanabileceğim vücut temizleyicisi, el kremi, yüz temizleme seti, göz bakım ürünü, parfümü, gece bakım serumunu denedim. 15 günden fazladır kendimi daha mutlu hissetmeye başladım diyebilirim.

En önerebileceğim ürünü sanırım şampuanı ve vücut temizleme ürünleri. Şampuanın içinde neler olduğunu şuradan tıklayarak okuyabilirsiniz benim anlatmak istediğim ise tam olarak yaşattığı his. Saçınıza sürdüğünüz zaman ipek gibi bir köpü oluşuyor. Kelimeler ile anlatmak zor olabilir. Köpük işte diyebilirsiniz ama tam olarak öyle değil. Saçlarınız sanki balın içinde hapsolmuş gibi hissediyorsunuz. Kokusu çok ağır değil. Ben de sıcak bir banyoda ağır şampuan kokularına tahammül edemiyorum. O yüzden hiç rahatsız etmediğini ama saçlarımın da şampuandan hiç arınmak istemediğini rahatlıkla söyleyebilirim. Duruladıktan sonra normal şekilde kuruttuğum saçlarımın bütün gün oynadığım halde geceye girerken yağ içinde kalmadığını da belirtmeliyim. Normal şartlarda saçlarım akşam saat 7-8 sularında yağlanmaya başlar ve hemen yıkama ihtiyacı hissederim. Yıkayamıyorsam toplarım çünkü başıma yapışmış, hacmini kaybetmiş olurlar. Kullandığım Amino Acid şampuanı sayesinde böyle bir sıkıntı kalmadı. Sabah kuaföre gittiğinizde fönünüzün akşamki toplantıya bozulması nasıl can sıkıcıdır hanımlar beni anlarlar. O dertten kurtuldum.

Deneme boyu aldığım parfüm çok kalıcı ve bebek kokusuna benzer bir kokuya sahip. Kendi parfümümden çok memnunum ama değişiklik yapmak isteyenler ve bu tür temizlik hissi uyandıran kokulardan hoşlananlar mutlaka bir denesinler. Ben şekerli, ağır kokuları pek sevmiyorum Kiehl’sin bu parfümü de insanda temizliğin tamamlandığı hissini uyandırıyor. Özellikle yaz için tercih edilebilir.

El kremi gece yatarken sürenlerdenim. Ellerimi yüzüme yapıştırarak uyumak eskiden kalma bir alışkanlık. Yumuşak olması benim için belki de bu yüzden daha fazla önemli. El kreminin ağır bir kokusu yok. Yağlı değil amacını yerine getiriyor. Sadece yumuşatıyor, kendinizi prenses gibi hissetmenizi sağlıyor. El bakımına özen gösterenler mutlaka o çok yağlı kremler yerine kendisini denemeli.

Cilt temizleme ürünlerinden ise yine memnunum. Kremini kullanırken cildimin gece yağlanması halen devam ediyordu. O yüzden cildimi temizledikten sonra kullandığım kremi çok az ve sadece çok kuru bölgelere sürmekte fayda varmış. Yağlanma hali kremi az sürünce biraz azaldı. Aşağıda görsellerini paylaştığım temizleyici, tonik ve krem üçlüsünün en sevdiğim ürünü tonik oldu diyebilirim. Clinique kullanırken tonik cildime ya çok hasar veriyor ya da hiç görevini yerine getirmiyordu. Bu tonik çok tatlı bir arındırma sağlıyor. Kokusu da güzel zaten süt kıvamında bir ürün. Cildi tahriş eden asitleri bunca sene tonik diye kullanmışım. Yine de gözeneklerin kapanıp kapanmadığını bir bilene sormam gerekecek. Kiehl’s danışmanları cilde uygun ürün seçiminde çok ustalarmış. En yakın zamanda Akmerkez’e uğramam lazım.

Kiehl's cilt temizleme serisi Ultra Facial

 

Denediğim ürünlerden en ilginci gece bakım serumuydu. Midnight Recovery Concentrate adı verilen serum çok ilginç damla damla kullanıyorsunuz. Gece temizlenmiş cildinize elinize damlalıklı başlık sayesinde 2 damla damlatıyor ve göze sürmeden cildinize bu hafif aromatik kokular içeren yağı sürüyorsunuz. Kullananlar çok memnunmuş fakat ben çok büyük bir fark göremedim. Sırf kokusu için kullanabilirim. Belki 15 günde etki etmesi gerekmiyordur. Daha uzun sürede fayda göreceğimdir. Beklemedeyiz.

Midnight recovery concentrate

Eğer çok faydalı olduğunu düşünürsem sizinle ay sonuna doğru tekrar bir yazı paylaşmayı planlıyorum. Şu an için cilt bakım Ultra Facial serisini kesinlikle almanızı önerebilirim bir de Amino Acid adlı şampuanları ve vücut temizleme ürünlerinden çok memnunum. Cilt bakım ürünlerimi değiştirmeyi düşünürken Kiehl’s benim için çok doğru bir seçim oldu. Şu an ne kullanırsanız kullanın kesinlikle siz de Kiehl’se bir şans tanımalısınız. Eğer halihazırda kullanıyorsanız deneyimlerinizi bu yazı altında paylaşırsanız çok sevinirim. Bana kullanım konusunda önerileriniz olursa da ayrıca çok mutlu olurum.

Berna Mutlu Aytekin

1 Yorum

  1. saadet   •  

    merhaba..ben buyuk umutlar bağlayarak Kiehls i kullandım amaa pek bir zevk almadım. gözenek küçültücü ve sıkılaştırıcı kullandım herhangi bir farklılık olmadı. gece losyonunu kullandım lavantalı gene tık yook..birazcık avacodolu göz kremini sevdim onun dışındaaaa bence o kadar paralar dökmeye gerek yook bu markaya..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir