Kafanızı çevirip etrafınızda neler olduğuna Bi’bakar mısınız?

Daha önce de sesimizi çıkarmaya çalıştık. Çıkarmaya çalıştık diyorum çünkü son toplanmamız da ortalık çok karışmıştı. Tekerlekli sandalye ile metrobüs durağında metrobüse binemeyen engellilerin sıkıntısını size şurada aktarmıştım. Videoda da çektiğimiz sıkıntının ufak bir yansımasını görebilirsiniz. Ondan önceki eylem ile ilgili yazım da şurada. Bu sefer daha organize bir çalışma ile İstiklal caddesinde olacağız. Hani insanların özgürce dolaştığı o cadde var ya. İstanbul dendi mi akla ilk gelen o cadde. İşte 15 Mayıs’da oradayız. Engelli arkadaşlarım ve Akut ‘da orada bizimle olacak.

Engelli olmak hepimizin başına gelebilecek bir ihtimal. Bu durumu hayatının başından sonuna kadar bu ülke de mecburen “Sabır” ile karşılayanlar var.  Hayata karışamayanlar, okula gidemeyenler, gitse bile çalışamayanlar var. Sadece yılın belirli haftalarında empati yapmak bize ne kazandırır ki.

“Sadece özel günlerde hatırlanmak ne kadar doğru?”

Sizi de 15 mayıs Cumartesi günü saat 14:00 ‘de Taksim Galatasaray Lisesi önünde buluşmaya davet ediyorum. Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi önüne kadar elimizde düdükler ile yürüdükten sonra Akut ekibinin katılımıyla Sanat Galerisi binasından kocaman bir pankart sallandırılıcak. Sizde Bi’bakar mısınız? derseniz, gelecek nesillerde bu bilinci uyandıracak anne ve babalar daha çoğalacaktır.

Ben orada olacağım. Görüşmek üzere.

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir