İzlenimler

bugün kendime yeni ciciler aldım.. malum şişmanlıktan hiçbirşeye sığamaz hale geldiğimden.. neyse bu konu zaten hiç tartışmaya açık değil geçelim. otobüsle karşıya alışveriş merkezine kadar gidip, insan içine karıştık.. otobüsten dışarı bakarken, ilginç izlenimler edindim diyebilirim! sizinle paylaşmak isterim!!
bir kere; insanların %70 i emniyet kemeri takıyor, bu iyi bir şey. geçmişte bu oran sanırım daha düşüktü. insanların %30’u da burnunu karıştırıyor araba kullanırken, geçmişte bu oranın düşük ya da yüksek olması bile yeterince mide bulandırıcı!
bir diğer saptamam da şu; her kartal arabasına sahip insan topluluğu mutlaka bir misafirlik gezmesinde evin küçük çocuğunu arabanın arkasına hapsetmiştir malesef kartal model arabalar dolaşımda olduğu sürece de bu kabus devam edecekmiş onu gördüm bugün. boyum uzayıpta sığamaz hale gelince -yalnız yanlış anlaşılma olmasın sadece boyum uzayıp da sığamaz hale geldiğim dönemden bahsediyorum- ben de oralarda çok seyahat etmiştim mecburen. hem de kuzenlerle beraber.
üçüncü bir tespitimde şu; harp malulu ve gazilerimize hala kimse yer vermiyor! zaten yüzlerinden de anlaşılmıyor harp mamulu oldukları, son gazimizi de sanırım ki toprağa verdik bu yazıyı güncellemesi gerekecek iett’nin.. hamile hanımlara yer vermekte kalktı artık ama başınız kapalıysa daha az taciz edilmenizi isteyen kişiler sayesinde oldukça kolay oturabiliyorsunuz. eğer saçınız sarıysa ve gözünüzde güneş gözlükleriyle saat 18 sularında otobüse bindiyseniz, kimse gözlerinizden ameliyat olmuş olabileceğinizi düşünmüyor ve “tipe bak” tarzı bir yaklaşımla yüzlerinde bir aşşağılayıcı bir gülümse yerleşiveriyor. uzun bir müddet ayakta seyahat etmek zorundasınız malesef! sonuç ön yargı kötü bişey. toplumsal bir mesajla bugünki yazımı kapatıyorum. yaşlılara yer veriniz, emniyet kemerinizi takınız, burnunuzu da karıştırmayınız olur mu? …

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir