İyi içerik kampı

Sanırım bugüne kadar katıldığım en keyifli uzman dinletilerinden biriydi. Pepsico’nun davetiyle geçen hafta iyi içeriğin nasıl üretilebileceğine dair fikirleri olan uzmanları dinlemek için Bolu Abant’da bir kamptaydık.

 

Uzmanlar ise her zaman dinlemekten zevk duyduğum İsmail Hakkı Polat  başta olmak üzere, Hürriyet Dijital Reklam Koordinatörü Haymi Behar, PepsiCo Türkiye Yiyecek Pazarlama Direktörü Alpagut Çilingir, Mobiwan Kurucu Ortağı İsmail Özdemir, Instagram’dan çok severek takip ettiğim Audiosoup -Çiler Geçici ve Civilking -Mehmet Kırali idi. Çok ufuk açıcı bilgiler paylaştılar. Ama böyle toplantılarda sunumları dinlemek ve ardından kişilere o an soru sorabilmek halihazırda internet üzerinden de artık mümkün olabiliyor. Asıl bu tür toplantılarda elde edebileceğiniz en büyük haz hayran olduğunuz, yazılarını okuduğunuz, “nasıl bir zeka bunları oluşturan acaba” diye kendi kendinize soru sorduğunuz kişiler ile birden yemek yerken güzel bir sohbete başlamış olduğunuzu farketmeniz.

İsmail Özdemir ile böyle bir kamp vesilesi ile tanışmış olmak veya Çiler Geçici, Mehmet Kırali ile fotoğraf çekmeye çıkmak zannediyorum ki benim için kısa vadede plan program yapıp da uygulanması bu kadar kolay bir şey olmazdı.

O yüzden bu tür kampların gerçekten çok güzel bir deneyim olduğunun altını çizmek isterim.

 

abant bolu

Bolu’nun bir gün karlı bir gün yağmurlu bir gün de güneşli havasında bir sürü fotoğraf çekme şansım oldu. Gerek konforlu bir yolculuk ile Bolu’ya varmak gerekse odamızda bizi bekleyen sürprizler de gerçekten çok düşünceli bir organizasyon olduğunu baştan anladık.

pepsicoiyiicerik

Sunumlara dair notlar ise ilerleyen günlerde bolca sosyal medya konulu blog yazılarıma konu olacak. Yoğun iş temposundan çıkıp bize hem dinlenme hem de eğlenme şansı verdiği için organizasyonda tüm emeği geçenlere çok teşekkür ederim. Etkinliğin ilk gününde İsmail Hoca’nın sabah uykusunu açan eğlenceli sunumunu kendisinin slideshare hesabından inceleyebilirsiniz. Sunuma dair bir kare ise işte burada:

ismail hakkı polat

Instagram’da bir hesabım var hatta blogumun alt kısmında bu ağda paylaştığım fotoğrafları görebilirsiniz. Neler yaparsam daha çok kişiye ulaşabilirim çekinemeden sordum ve Çiler ile Mehmet bana o kadar çok bilgi verdiler ki. Onların yerinde olup da bilgisini saklayan bu kadar çok insan varken onların bilgilerini paylaşmaları gerçekten çok etkileyici.

Ben de öğrendiklerimi kendime saklamayacağım elbette, sizler ile paylaşacağım. Şu an deneysel bir çalışma yapıyorum diyebiliriz o bitsin hepsini açıklayacağım 🙂

Bunun dışında marka tarafında da bir çok güzel deneyime sahip olduğumuz bir etkinlik oldu.

Örneğin Lays’in yurtdışında yengeç ve havyarlı çeşitlerinin olduğunu ve bunların tadının çok güzel olduğunu deneyimleme şansımız oldu.

lays

Lays fırından’ın tadının bu kadar güzel olduğunu bilmiyordum. Yoğurtlu olanı çok güzeldi. Yağ oranının az oluşu gerçekten cips delilerini çok memnun eden bir durum olmalı. Şahsen ben Doritos’cuyum. Hatta Doritos’ta bile çeşitleri deneme değişikliğine gitmeyecek kadar iyi bir Doritos – Nacho severim. Yemek yaparken bile kendisinden faydalandığım olmuştur. Mesela bir örneğinin tarifi ise şurada yazılı. Yeni çeşitleri denedik derken meyve sularını da çok başarılı olduğunu söyleyebilirim. Tadı Exotic gibi ama daha az şekerlisi. Türk pazarına girmesini sabırsızlıkla bekliyorum.

Sunumların arasında sohbeti koyulaştırdığımız blog yazarları da oldu tabii, bir tanesi benim güzel arkadaşım Kuyruksuz Uçurtma İrem 🙂 (Benden sonra onun bloguna da burayı tıklayarak göz atmayı unutmayın) Pazarlama adına güzel işler yaptığını düşündüğüm Pazarlamasyon.com ‘un kurucusu Necip. Pazarlamasyon hakkında ilerleyen günlerde daha çok söz duyacağınızdan eminim. Açılış yemeği sırasında başarılarını dinlemekten keyif aldığım Sonradan Gurmeler ise gerçekten ne güzel işler yapıyormuş. Bu etkinlik olmasaydı sanırım bu kadar haberim olmayacaktı.

Sunumların bitişi ile düzenlenen 90’lar partisi de tüm katılımcılara gerçekten güzel bir müzik ziyafeti çekti. Yonca Evcimik ile coştu tüm katılımcılar. Ben güzel migrenimle beraber otel odasının yolunu tuttum orası ayrı. Abant dönüşü biraz daha güzelleşen hava sayesinde biraz daha fotoğrafı çektim ve güzel bir yolculukla evime geri döndüm.

Benim günlerimin 2 ayrı günü işte böyle geçti. Elimde 100’e yakın fotoğraf var. Yavaş yavaş bernamutluaytekin.com ‘da paylaşırım. Ama Abant’da fotoğraf çektiğim yerleri de yine her zamanki gibi Foursquare üzerinde işaretledim. Foursquare üzerinde yer alan listemden takip edebilir Abant’a gittiğiniz zaman bir kare de benim için çekersiniz belki?

 

Berna Mutlu Aytekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir