İstiklal Caddesinde bir kahvaltı

Sabah erken saatlerde düştüm yola. Tabi yine çok uzun zamandır görüşmedim bir çok bloggerın bir arada olacağı bir etkinlik düzenlenmişti. Uzun zamandır bloggerlar ile yakın çalışmalarda olan Carte D’or 2011 için seçilen reklam yüzünü bize tanıtacaktı.

Şenay Gürler uzun zamandır gerek sesi gerekse güzel oyunculuğu ile benim için önemli bir sanatçıdır. Onun Carte D’or un yeni yüzü olmasına çok sevindim. Acaba ekranda göründüğü gibi midir diye düşünürken oldukça şaşırdığımı söylemeliyim.

Bizim televizyonlarımız şu yeni moda sonucu herkesi olduğundan daha kısa ve şişman gösteren geniş ekranlı modellerden. Ama bu kadar fark olacağına inanamadım. Televizyonda resmen balık etli görünen biri bu kadar nasıl zayıf olabilir. Bu kadar ulaşılmaz zannettiğimiz kişi nasıl bu kadar içten olabilir şaşkınım hala. Hepimiz ile tek tek tanışıp, sohbet etti. Neler yaptığımızı sordu. Kendi planlarını, anılarını anlattı. Arkadaş toplantısında olduğumuzu biliyordum ama Şenay Hanım ile bu kadar arkadaş olabileceğimizi bilememiştim.

Kahvaltı masasında uzun uzun sohbet ettikten sonra Nihan Hanım’ın yeni reklam filmini bize izletmesine sıra geldi. Carte D’or bu sene ürünlerinin reçetesinde bir değişiklik yaptıklarını ve artık dondurmalarının daha yoğun kıvamda olduğunu iletti. Benim merakla beklediğim 2 ayrı ürünü daha raflarda olacakmış onun müjdesini verdi. Brownili pasta ve Maraş usulü kesme dondurma. İkisini de çok severim. Hatta meyve ile pek aram olmadığından dondurma dendiğinde tercihim kesinlikle browni ve maraş usulü kesme dondurma olacak. Acilen marketlere gelmesini bekliyorum. O günden kalan bir kaç kareyi aşağıda sizler ile paylaşıyorum.

Leb-i derya o gün kahkahalarımız ile çınladı durdu. Bu güzel organizasyonda emeği geçenlere tekrar teşekkür ediyorum.

 

Berna Mutlu Aytekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir