İstanbul’un ilk resmi dijital platformu açıldı: howtoistanbul.com

İstanbul ilk resmi tanıtım sitesine kavuşuyor, şehrin uluslararası dijital platformu olan www.howtoistanbul.com yayına başlıyor.

Site, içeriğiyle İstanbul’u tek bir panaromada paylaşıma sunuyor.

 howtoistanbul

İstanbul Konuklarını Dijital Dünyada Ağırlamaya Hazır

 

İstanbul Valiliği’nin, İstanbul Kalkınma Ajansı desteği ile, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Ortaklığı, TÜRSAB ve İRO iştirakinde yürüttüğü ‘İstanbul Dijital Platform Projesi’, www.howtoistanbul.comadresiyle hayata geçiyor. Böylece İstanbul ilk resmi tanıtım sitesine kavuşuyor.

 

Proje Amacı

Neredeyse tüm seçimlerin dijital dünya üzerinden yapıldığı günümüzde, İstanbul’u turizm kimliğine uygun, güncel bilgilerle ve kolay ulaşılabilir şekilde dünyaya sunmayı amaçlıyor. Kısaca proje, yerli ve yabancı ziyaretçilerin İstanbul ile ilgili ana kaynakçası olmayı hedefliyor.

 

Neden ‘How to İstanbul’

İsim bulma aşamasında yapılan araştırmalar sonucu dijital dünya kullanıcılarının arama motorlarında İstanbul’a ulaşmak için en çok yazdıkları anahtar kelimenin ‘how to’ olduğu tespit edildi.

‘How to’ kalıbı ile yapılan İstanbul aramaları 25 milyon iken, en yakın 2. arama “İstanbul City” 90 bin aramada kalıyordu. Bu sebeple sitenin adının howtoistanbul.com olmasına karar verildi.

 

Proje Logosu

Proje logosu dijital algıya uygun olarak seçilen fontların İstanbul’un simgelerinden boğaz köprüsüyle birleşmesinden oluşmaktadır. İstanbul’a bağlanmayı da vurgulayan bu dokunuş, boğazın turkuaz ve lacivert renkleriyle tamamlanıyor.

 

Site Detayları

İngilizce ve Türkçe dillerinde yayına hazırlanan site, kullanıcılarını panoramik bir İstanbul görüntüsüyle karşılıyor. Fotoğraf üzerinde gezilerek görüntüdeki önemli yapıların bilgilerine ulaşılıyor. Tarihi Yarımada’dan Haliç’e uzanan fotoğraf, akşam saatlerinde gece ışıklarına bürünüyor.

 

Site, İstanbul Rehberi, Şehir Ajandası, Faydalı Bilgiler, Rezervasyon, Rengarenk İstanbul ve İstanbul Lezzetleri başlıkları ile açılıyor. Alt başlıklarda İstanbul’a dair güncel ve tarihi bilgiye ulaşılıyor. Site üzerinden canlı, güncel kent etkinliklerine ulaşılıyor, uçuş bilgileri ve  uçak biletleri alınıyor, rezervasyon yapılıyor, müzekart ve akbil gibi kentte hayatı kolaylaştıran araçlar ile ilgili detaylara erişilebiliyor.

Daha fazla bilgi için; www.howtoistanbul.com

Detaylı bilgi için:
PRfit İletişim Danışmanlığı – 212,287 67 05
Aslı Pınar Tüfekçi – 0532 566 27 36
asli@prfit.com.tr

Berna Mutlu Aytekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir