İstanbul’un en iyileri 12 Ocak’ta yemekseverler ile buluşuyor

tom aikens

Tom Aikens ismi tanıdık geliyor mu? Belki de Tom’s Kitchen desem çıkaracaksınız. Kendisi İngiltere’nin en önemli şeflerinden biri. Michelin yıldızı sahibi. Geçen gün tanışma imkanı buldum. Oldukça da sempatik. Türk yemeklerini keşfetme sevdasına o da ortak olmuş. İstanbul kazan, Tom kepçe nerede güzel lezzetli yemek yapılıyorsa orayı gezmiş ve ortaya 12 Ocak’ta 24Kitchen’da izleyiciler ile buluşacak bir program çıkmış. Programın adı İstanbul’un En İyileri. Tom tarihi yarımadadan gezmeye başlıyor ve balık, kebap, meze, kahvaltı ne varsa keşfe çıkıyor.

Fox International Channels Turkey Kurumsal İletişim Direktörü Melisa Eyiakkan ve Gaggenau Pazarlama ve Ürün Müdürü Sadettin Çağlar’ın ev sahipliğinde Gaggenau Showroom’da düzenlenen özel davette programını tanıttı. 24Kitchen’ın davetiyle katıldığım bu tanışma gecesinde Tom Aikens ve ekibi bize harika lezzetler hazırladı. Bir kaç tanesinin tarifini aldım bile. Yılbaşı soframda yerini alacak. Bu ziyafet gecesinin öncesinde ise Gaggenau Pazarlama ve Ürün Müdürü Sadettin Çağlar’dan ürünlerinin geçmisini, diğer markalardan farklarını ve çalışma prensiplerini dinledik. 500 derecelik ısıya çıkarak kendi kendini temizleyen fırın teknolojisi ise ile çalışan fırınları ise hala şaşırdığım bir ürün oldu.

24Kitchen Türkiye’nin ilk 24 saat boyunca yemek programları yayınlayan TV kanalı. Kendisini ayağımı kırdığım yatağa bağlı kaldığım dönemlerde keşfetmiştim. Uyku kaçınca, TV dizilerinden bunalınca ya da sadece değişik ülkelerin yemek kültürlerini öğrenmek isteyorsanız sizin için harika bir kanal. Ben Maksut Aşkar’ı seyretmelere doyamıyorum. Tom İstanbul’un En İyileri programının çekimlerinde Maksut Aşkar’ında programının çekimlerini yaptığı yeni açılan mekanı NeoLokal’i de konuk etmiş. Özellikle o bölümü mutlaka seyretmem lazım.

TOM_AIKENS_FOX

Program 6 bölümden oluşuyor. Basın bültenindeki bilgiyi sizinle aşağıda paylaşıyorum. Şimdiden ajandanıza kaçırmamak için not alın derim.

Tom Aikens’in İstanbul’daki yemek kültürünü keşfetmek için tarihi semtlerde çıktığı keyifli yolculukta, baharatlarıyla ünlü Mısır Çarşısı’nın büyülü dünyasından Balat mantılarına, Beyoğlu Balık Pazarı’nın benzersiz turşuları ve ocakbaşında yapılan kebaplardan meyhanelerdeki rakı-meze muhabbetine uzanacak. İstanbul Boğazı’ndaki zarif restoranlardaki balık ziyafetlerinden Rumeli Hisarı’ndaki kahvaltı kültürüne, Türk kahvesi ve Türk lokumunun leziz beraberliğinden sultanlara layık Osmanlı yemeklerine ve Türk mutfağının fütüristik yönlerine kadar geniş bir kapsam bu farklı programda ekrana gelecek. Aikens, eğlenceli maceralar eşliğinde öğrenip ilham aldığı yemekleri kendi yorumuyla yeniden yapacak. Küresel bir lezzet uzmanı olan Tom Aikens’ın, derin bir tarih ve kültürden süzülüp gelen İstanbul’a özgü lezzetleri keşfedeceği ilginç programının farklı bölümlerinde kendisine, ünlü yönetmen Ezel Akay, ünlü oyuncu Yasemin Allen, gazeteci-yazar Defne Koryürek, lezzet danışmanı ve programcı Maksut Aşkar ve ünlü şef Mehmet Gürs gibi isimler de eşlik edecek.

Davet için Ogilvy Public Relations Istanbul’a, Fox International Channels Turkey Kurumsal İletişim Direktörü Melisa Eyiakkan ve Gaggenau Pazarlama ve Ürün Müdürü Sadettin Çağlar’a, lezzetli yemekler için Tom Aikens ve ekibine çok teşekkür ederim.

Berna Mutlu Aytekin

2 comments

  1. cem   •  

    Harika yaziyorsunuz. Cok akici. Öyle ki mesela bu yazi tipi ile televizyonu anlatin inanin o bile zevkle okunur. Saygilar

  2. Berna Mutlu Aytekin   •     Yazar

    Selamlar Cem, yazım dilimi beğenmene sevindim. İlgine çok teşekkür ederim. Sevgiler…

Senin yorumlarınla bu yazı daha güzel olacak