Işıltı Dünyası ziyaretim

Üç hoş hanım’ın daveti üzerine Astoria’ya doğru yola koyuldum. Hoş bir ofis, hatta harika bir gün batımı manzarasına da sahip. Hanımefendiler ise o kadar hoş ve bakımlı ki gözlerimi alamadım diyebilirim. Türkiye’de son yıllarda hızla büyüyen Networking Marketing firmalarından birinin, Işıltı Dünyasının kurucusu olan  Ayşe Geçalp ve Hülya Arıkök isimli bu güzel hanımlar, gecenin ilerleyen saatlerinde beni bir hayli şaşırttılar. Işıltı Dünyası adıyla hizmet veren bu firma A.B.D’de Nu Skin adı ile hizmet veren firmanın Türkiye Distribütörü. Hukuki olarak ülkeye gelişleri biraz gecikmiş olsa da artık nihayet Türkiyedeler. AgeLoc bilimi adını verdikleri bir mucizeden bahsetmeleri için kendilerine konuk olduk.

Bahar alerjlerinden sebep yüzümde oldukça tahribat olduğu için çalışmaya ben katılmadım. Benim ile beraber konuk olan diğer arkadaşları fotoğraflamayı tercih ettim. Gözlemci olarak katılsam da gördüklerimin gerçek olduğuna inanmakta zorluk çekiyorum. Herhalde dün geceden beri en az 10 kişiye şaşkınlığımı anlatmışımdır.

galvanic spa agelock

Ürün ile ilgili bilgiyi blogger arkadaşım Evren Kuyu çok güzel anlatmış. Onun kadar iyi anlatamam sanırım ama sağımdaki solumdaki blogger arkadaşlarımın yüzlerinin yarısında yaşanan bu değişiklik bugüne kadar bildiğiniz tüm anti age formüllerini sorgulamanızı sağlıyor. Şimdi anti age derken masadaki bloggerların yaş ortalaması 29’u geçmiyor. Fakat yüzde en az 10 senelik bir gençleşme 10 dakika içinde elde edilebiliyor. Kaş yapısı değişip gözleri daha belirgin gözükenler mi dersiniz, yanağına dolgu yaptırmış gibi bir cilde kavuşanlar mı dersiniz herkeste bir sürü değişiklik oldu. Kiminin kaz ayakları nerdeyse ortadan kayboldu ki bu sadece 10 dakikada alınabilecek harika bir sonuç.

Fotoğrafını gördüğünüz Tülin arkadaşımızın yüzünün sol tarafındaki mimik çizgilerinin gidişi, kaşının biraz daha yukarı kalkışı çok açık belli oluyor fakat yakından bakıldığında ciltte kadife ile kaplanmışçasına da bir etki oluştu. Biz yakından gördük size bu durumu bu fotoğraf ile aktarabildiğimden pek emin değilim. Kendisine de fotoğrafını paylaşmama izin verdiği için teşekkür ederim.

Bu bakım nasıl oldu anlatayım. Yüzünüze bakım yapmak için önce cildinizi temizlemenizi ardından ise nemlendirip size verilen küçük bir tüp jelin yarısını cildinize yedirmenizi istiyorlar. Elimizdeki makinenin (adı Galvanic Spa olarak geçiyor) bu jeli yüzünüze masaj yaparak yedirmeniz gerekli. Belli bir dakikadan sonra makine alarm veriyor ve kapatıp yüzünüzü tekrar temizliyorsunuz. Ardından ikinci jeli yüzünüze sürüp makinenin bir başka ayarını aktif hale getiriyorsunuz. Yine yüzünüze jeli dairesel hareketler ile cildinizden kaldırmadan (burası önemliymiş) sürüyorsunuz. Makine alarm verdiğinde işin en güzel yanı başlıyor. Yüzünüzü temizleyip aynanın karşısında değişimi seyretmek.

Sağ tarafımda oturan arkadaşım sizin de yukarıda fotoğrafını gördüğünüz Tülin mimik cizgilerine sahip fakat cildine çok iyi bakan bir hanım. Yine de iki tarafı karşılaştırdığınızda Galvanic Spa uygulanan tarafın ipeksi bir kılıf ile kaplandığı ve mimik çizgilerinin belirsizleştiğini görülebiliyor. Yazıyı yazan benim, olaya şahit olan bunu fotoğraflayan da benim hala buna inanmakta zorluk çekiyorum.

ışıltı dünyası etkinliği

Fotoğraf ile ilgilendiğim için ışığın insanı daha da güzelleştireceğini biliyorum. Doğru ışık, doğru yansıtıcılar ile herkes kırışıksız olabilir. Ya da yüzdeki kırışıklıklar Photoshop programı ile ortadan kaldırılabilir. Gözümün önünde olmasına rağmen böyle bir cihaz ile nasıl bu kadar kısa bir sürede bu kırışıklıkların ütülendiğini anlayamadım. Sistem artı ve eksi elektirik yüklü iyonların birbirini itmesi ile işliyor aslında. Yapılan şey ise tam anlamıyla kırışık ütülemek.

Bu etki 48 saat boyunca da sürüyor ve haftada iki gün uyguladığınız zaman gözle görülür farklılıklar oluşuyor. Sağlıklı bir cilt için yaş kaç olursa olsun geç kalmamış olabilirsiniz.

Selülit için ise aynı konseptte bir cihazları daha var. Tabi bu bir cihazın cildinizde dokunduğu alan biraz daha büyük. Bizlere yurt dışında ürünleri kullanan kişilerin içinde Brad Pitt ve Nicole Kidman’ın da olduğunu söylüyorlar. Zaten ikisinin cildindeki o porselenlik kesinlikle böyle bir ürün kullandıklarına işaret ediyor. Yüzün haricinde ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan kollardaki sarkıklara da iyi geldiği toparlandığını söyleniyor.

Dolgu, lazer, silikon vb cildinizi güzelleştirici uygulamalara benim gibi sıcak bakmıyorsanız harika bir cilt yapısı için rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir mucize diyebilirim.

Ürün satın alımlarınızda kredi kartı ile taksitlendirmeye de gidilebiliyor. Sponsor olarak Avon veya Amway ‘deki sistemler gibi ürünü kendinize daha uygun rakamlara da tedarik edebilirsiniz. Ya da ben uğraşmak istemiyorum sadece ürün alacağım derseniz de aşağıda isimlerini paylaşacağım kişilerden ürün temin edebilirsiniz.

Yok Berna ben tam anlamadım, hatta çeşitli şüphelerim de var derseniz de her çarşamba Astoria’da düzenlenen toplantılara katılmak için yine aşağıdaki telefon numaralarından randevu alabilirsiniz. Işıltınız bol olsun. Güzel olmak hepimizin hakkı.

Astoria Residence Kule A, Kat 13
Daire 1303 Esentepe / İstanbul 34394
Tel : 212. 215 2545
Fax: 212. 215 2547
bilgi@isiltidunyasi.com

 

 

Berna Mutlu Aytekin

1 Yorum

  1. Pingback: Benim Günlerim – Işıltı Dünyası ziyaretim | Işıltı Dünyası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir