Instagram web tasarımını yeniledi

Efendim web tasarımı yenilenen instagram gece gece beni heyecanlandırdı. Nasıl mis gibi tertemiz bir görüntüsü var. İnsan siteden çıkmak istemiyor. Tabii bu yenilenen tasarımla beraber halen web’den fotoğraf yükleme fonksiyonu aktif olmadı orası ayrı mesele. Benim gibi küçük bir azınlık bir gün bu ihtimalin gerçekleşeceğini düşünüyor.

instagram alininannesiberna

Yenilenen web tasarım beyaz ve minimalist bir düzende hazırlanmış. Fotoğraflar artık daha büyük o yüzden görüntülemek için scroll yapmakla bir hal oluyoruz ama olsun. Fotoğrafları artık daha büyük görebilmek çok iyi bir seçenek oldu. Özellikle fotoğrafçıların, tasarımcıların, sanatçıların instagram profillerini gezmek daha keyifli hale gelecek. Profil fotoğrafı bölümünde fotoğrafımız yuvarlak bir çerçeve içinde yer alıyor. Fontlar gözümüze gözümüze batmadan temiz bir şekilde yer almış. Videolar ve fotoğrafları keşke iki ayrı bölümde görebilseydik diye bir beklentim var. Ama belki bir sonraki güncellemede bana sürprizler yaparlar belli mi olur.

instagram bernam

 

Bu hafta sonuna kadar tüm profillerin yeni tasarıma geçmesi bekleniyormuş. Hani web’den bakıp da kendi profilinizde bir değişiklik görmediyseniz panik yapmayın. Hazır oralara kadar girmişken benim instagram hesabım olan @bernamutluaytekin‘ da takip etmenizi öneririm 🙂

Berna Mutlu Aytekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir