Ikea’ya bebek kokusu sindi.

Gidecektim bir türlü gidemedim. İyi ki Ikea serginin süresini uzatmış. Bana da gitmek farz oldu. “Yetişemediğimi duydular kesin beni bekliyorlar” dedim. Koşa koşa gittim Alev’in sergisine.

Alev Durmuşoğlu tanıdığım en işini doğru yapan doğum fotoğrafçısı. Kendisi ilk kişisel sergisini Ikea’da açtı. Adı “Küçük Mucizeler” Ikea duvarlarında sergilenmeye başladı. Her biri ayrı hikaye de olsa her annenin gözlerindeki bakış aynı.  Sanırım ziyaretçileri ağlatan şey de yeni doğmuş bir bebeğin bizim anlamlar yüklediğimiz işaretleri. Kimi zaman el sallıyor, kimi zaman “nereye geldim ben der gibi” objektife bakıyor…

Alev’in gözünden küçük mucizelere şahit olmanız için acele etmeniz gerekecek. Sergi 15 Mayıs’a kadar Ikea’da sergilenecek. Alev Durmuşoğlu kimdir derseniz, sizleri duyguları ile işini harmanlayıp harikalar yaratan bu güzel kadınla tanıştırmaktan mutluluk duyarım. Çok güzel bir web sayfası var. Fotoğraflar arasında gezinirken insanın burnuna yeni doğmuş bebek kokuları geliyor. Şuradan kendisi ve çalışmaları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ben sanırım biraz duygusuzum ama siz giderken yanınızda mutlaka mendil taşıyın. Benim sergide olduğum sürece fotoğraflara bakan herkes gözyaşlarını siliyordu.

Eğer doğum anınızı ölümsüzleştirmek, bebeğinizin ailenizle ile ilk buluştuğu anı hayal meyal değil senelerce aynı berraklıkla hatırlamak istiyorsanız kendisine başvurabilirsiniz.  İletişim bilgileri için şuraya tıklayınız.

 

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir