İBS Anne Bebek Çocuk Fuarı

Bu aralar yeni hayata hazırlık aşamalarından dolayı anne – bebek – hamilelik – çocuk odaklı bir yaşama doğru ilerliyorum. Hakkımızda hayırlısı. Düne kadar teknoloji fuarından, kitap fuarından başka fuar gezmeyen ben bugün bu yağmurda taktım annemi koluma ve  İBS Anne Bebek Çocuk Fuarı’na gittim.

Gitmeden fuarı bir araştırayım dedim. Ne kadar çok takip edeni meraklısı varmış. Sosyal medya hesaplarında insanlar, ‘Geçen sene geldik çok güzeldi, bu sene de geleceğiz’ benzeri yorumlar yapmışlar. Dedim ki iyi bir şey bu. Gitmem görmem lazım.

Bebek yolda geliyor diye ufak tefek hazırlıklara ay itibari ile başladık. Evet çok zevkli. Ama insan neyi alacağını niye alacağını şaşırıyor. Allahtan çevremde bir sürü deneyimli kadın var da yol gösteriyorlar. Bazı bildiklerim hep yanlışmış, bazı bildiklerimin ise modası geçmiş. Bazı şeyler mutlaka böyle yapmalısın diye dayatılıyor, bazen de hiç aklıma gelmeyecek öneriler duyduğum oluyor. Kafam bir dünya oldu anlayacağınız. Sudan çıkmış balık gibiyim.

Bu yazıda size fuarda gidip gördüğüm mantıklı bulduğum bazı stantlardan bahsedeceğim. Hamilelik meselesi ile ilgili öğrendiğim bilgileri burada anlatmaya, bilgi paylaşmaya çalışıyorum ama eğer isterseniz sayfanın üstünde bulunan kategori bölümünden bu konuda yazdığım diğer yazılara da ulaşabilirsiniz. Beni tanıyanlar bilirler ki, fayda sağlayacak bir bilgiyi kendime saklamayı pek sevmem. Ben madem bu süreci yaşıyorum anlatayım okuyun siz de faydalanın. Hayat paylaştıkça güzel.

Lansinoh

Efendim fuarın ilk günü olması nedeniyle çokça kalabalıktı ama yarın daha da kalabalık olur diye düşünüyorum. Erken gitmekte fayda var. Ben tüm stantları gezdim. Hamile iseniz bilgi almanız gereken bazı konular olabilir. Hele ki ilk çocuğunuz ise en başta geleni emzirme konusu. Lansinoh standında bebeimgeliyor.com’un kurucusu Esra Ertuğrul var. Kendisi hem Lansinoh’un ürünlerini, hem de bu ürünleri neden önerdiğini anlatıyor. Doğru bildiğimiz ya da ‘Aaa öyle de mi oluyor’ diyerek şaşırdığımız konularda bilgiler veriyor. Kendisinin bu konuda verdiği eğitimler de mevcut. Siz en iyisi hem stanta uğrayın hem de http://bebeimgeliyor.com/ adresini bir ziyaret edin.

Tutumluanne.com

Geçenlerde bir arkadaşım beğendiğim bir ürün için ‘Berna’cım ona o kadar para vereye değmez, hem ya bebek rahat edemezse direkt çöpe atacaksın’ dedi. ‘Haklısın’ dedim. Nereden bileceğim. Başkasının çocuğu rahat ediyor olabilir ama ya bizim çocuk rahat edemezse? Ürünü de beğendim. Alsam ya diyorum bir yandan da üç lira ona beş lira ona derken ucunu kaçırmaktan korkuyorum. Tutumluanne.com burada imdada yetişiyor. Sistem sizde bulunan 2. el ürünleri satmanızı, ya da başkalarının ürünlerini almanızı sağlıyor. Paranız bloke bir şekilde sistemde duruyor. Ürünü görüp çocuğunuzun rahat edip edemeyeceğini deniyorsunuz. İşinize geliyor ise satın alımını yapıyorsunuz.

Elbette fiyatlar da çok makul. Ürünü satın almadan önce fotoğrafta görüyor beğenirseniz evinize kargolanmasını istiyorsunuz. Bana çok mantıklı geldi. Hem kendi aldığım ve bir süre kullandıktan sonra elden çıkarmak istediğim ürünler için kullanabilirim, hem de ürünü deneyerek çocuğum rahat ederse satın alma işlemini tamamlayabilirim. Bütçemi de aşmama gerek yok.

clubEdi

Fuarın en tatlı kazanımıydı diyebilirim. Bebek tekstil ürünleri ile dolu bir yılbaşı ğacı yapmışlar. Yumuşak mı diye bir dokunmak istedim. Bir bebek kadar yumuşacık. Denizli’de üretilen ve bambu, pamuk kullanılan ürünlermiş meğerse. clubEdi‘nin sahipleri Esra Çınar Aslan ve Dilek temelli Nisa ile tanıştık. Onlardan çok güzel tavsiyeler aldık. Almak istediğimiz bazı ürünlere hiç ihtiyacımızın olmayacağını anlattılar. Şaşırdık, kendi deneyimlerinden bahsettiler. Mantıklı geldi. O ürünleri almaktan vazgeçtik.  İnternet üzerinden de satış yapabilen ama Beymen’de satışı bulunan cluEdi’nin tüm ürünlerini stantta görme şansı bulduk. Hepsi yumuşacık ve özenle üretilmiş.

oip clubedi

Üstelik bir de sosyal medyadan takip ettiğim OİP‘in de ürünlere çizimleri ile katkıda bulunduğunu görünce daha da bir sevindim. Ürünlerin Bambu olması bir tek yumuşaklık sağlamıyor. Diğer faydalı özellikleri için clubEdi’nin sitesinde yer alan Bambu hakkındaki yazıya burayı tıklarsanız ulaşabilirsiniz. Bana da buradaki her üründen hediye alabilirsiniz 🙂

Lulu – Tata

En eğlenceli stantlardan biri de Lulu -Tata‘ydı. Ben de kendileri ile bu vesile ile tanışmış oldum. Kendileri bu saatten sonra sıklıkla girip kurcalayacağım bir siteymiş. Çocuklu Gezi Rehberi. Hayatımıza usulca girecek kavramlardan biri. Çocuğumla nerelere gidersem rahat edebilirim. Web sitesinde dolu dolu anlatılmış. Cafe’lerden mağazalara kadar her yer detaylıca sisteme eklenmiş. Cep telefonunuza uygulama olarak da ekleyebiliyorsunuz. Yalnız biraz daha geliştirilmesi gerekiyor.

lulutata çocuklu gezi rehberi

 

Konuk yazarların yazıları da çok ilginç. İşte bir tanesinin başlığı “Çocukla Parka Gidip Ayakta Eve Dönebilmenin Sırları” Velhasıl bebek bekliyorsanız ya da çocuk sahibi iseniz mutlaka bir göz atmalısınız.

Bebekish

Fuarın en ilginç ürünlerinden birisi ile Bebekish sayesinde tanıştım. Biraz araştırdıktan sonra bu ürünü de alacağım. Şimdilik çokça faydalı olacağını düşünüyorum. Ama hepsinden önemlisi bir bilene sormak lazım. burada WOMM’un gücüne inanıyorum. Bebek büyüten arkadaşlarım da umarım bu ürünü kullanmışlardır. Ben size anlatayım da satın almak için mantıklı bir ürün olup olmadığına siz kendiniz karar verin. Bebekish organik bebek ürünleri ithal eden bir marka. İnternet üzerinden satışı mevcut.

bebekish chuski

Benim dikkatimi çeken ürünü ise  Cuski Uyku Arkadaşı. Bu kumaş parçasını 2 gün kadar kendi üzerinizde taşıyorsunuz, ardından bebek sizden ayrı bir yerde yatıyor ise yanına bırakıyorsunuz. O da kendini uyurken daha güvende hissediyor. Detaylı bilgi için sitesine göz atabilirsiniz.

Ben fuara aslında Ebebek, Joker, Prima, Canbebe, Avent gibi markaların ürünleri hakkında detaylı bilgi almak için gitmiştim. Ama bu yukarıda bahsettiğim stantlar da bonus oldu. Pek de güzel oldu. Yeni şeyler öğrenmek, keşfetmek çok güzel.

Fuara çocuğu ile gitmek isteyenler için çok tatlı yarışmalar var. Bugün emekleme yarışması vardı mesela. Ya da çocuklarınızı karşılayan prenses ablalar ve onlara kukla gösterileri yapan stantlar görebileceksiniz. Aktivite merkezini ziyaret etmeyi unutmayın. Eğer çocuğunuz oyuncaklar ile oynayacak kadar büyükse – ben ancak yatak başına takılan dönenceleri inceleyebildim- çok güzel tahta oyuncaklar yapan – satan stantlar var. Onlara göz atmayı unutmayın. Ben artık bir sonraki gidişimde bakacağım. Çok dağılmak istemedim.

Fuar hafta sonu (12 – 14 Aralık) İstanbul Kongre Merkezinde (Harbiye) devam edecek. Şimdiden keyifli gezmeler.

Bahsettiğim siteler ve ürünler ile yorumlarınızı da merak ediyorum. Lütfen yazıma yorum bırakmayı unutmayın.

 

 

 

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir