2014’e girerken

Bir kaç saat sonra 2014’e girmiş olacağız. Takvimden kopan bir yaprak dahi olsa da insan yeni seneden yeni şeyler umuyor.

Yeni yılın uğuruna inanıyor. Daha iyi bir insan olma sözü veriyor kendi kendine, daha iyi kimseler ile karşılaşmayı umuyor.

Emeğinin çalınmamasını, çalanın da bunca pişkin olmamasını umuyor.

Daha çok şey başarabilmek için daha az üşengeç olmayı umuyor.

Kilo vermeyi, hayatının aşkının karşısına çıkmasını, terfi almayı, daha iyi yaşam koşullarında yaşlanmayı umuyor, hatta kimileri hiç yaşlanmamayı umuyor, hastalanmamayı sevdiklerinden ayrılmamayı, canının hiç yanmamasını umuyor…

Kimi daha iyi çalışma koşullarına sahip olmayı düşlerken, kimi hayallerini uçurtmaya bağlamış 31 Aralık gecesi yapılacak çekilişin sonuçlarını bekliyor.

kokorecçi

 

Küçücük bir çocuğun yeni yıldan dileği ne olabilir ki? Noel babayı görebileceği ümidi bile onun için büyük bir hediye sanki.

çocukların yeni yıl dilekleri

2014 sana, bana, bize ne verebilir? Umutlarımızı gerçekleştirmek için çaba sarfedecek olan kişiler bizleriz. Kendi adıma söyleyeyim çalışınca kazanacağıma dair umudumu kaybetmesem yeter. Bazen insan pes ediyor. Ben pes etmemeyi umuyorum. Yeterince özen gösterilen her iş bir şekilde başarı olarak dönüyor. Boşuna çalıştım, boşuna emek verdim, boşuna sevdim, boşuna uğraştım demek önümüze çıkacak yeni fırsatları değerlendirmek için korku duvarları inşa etmekten başka bir işe yaramıyor. Hiç bir şey boşuna değil ki.

2013’te sağlık problemleri yaşadım. Yaşamam gerekiyormuş dedim. Canım acırken başka şeylere konsantre oldum, aklıma güzel fikirler geldi, ders çalışmaya vaktim oldu, başka hayatlara sızdım. Yoğun iş temposunda ailem ile bu kadar beraber olamıyordum. Bu sağlık problemi onlarla daha çok birlikte olmamı sağladı. Acımı unutmamı sağlayan dostlarım oldu. İyi ki varlar dedim, başıma gelen her şey için şükrettim. 2013’te çok uğraştığım bir işin meyvelerini almaya başladım. Başarı istedim, çokça zaman başka hiç bir şey istemiştim. İstedim ve geldi. Bugüne kadar gelmeyişinin anlamını keşfettim. Hiç bir şeyin sebepsiz yere olmadığını fark edip, iyilerin bir gün mutlaka kazanacağına bir kere daha inandım.

Diğer senelerden umduğum her şeyi 2014’ten de umuyorum. Bundan önceki senelerden çok daha fazla mutlu anıyı çantamıza atacağımız bir yıl olsun. 2014’te de hayatımızı güzelleştiren insanlar etrafımızdan hiç eksik olmasın.

noel baba 2014

 

 

 

2014’te görüşmek üzere…

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir