Hiç yoktan iyidir

Dünya Kupası başladı. Yine ilk maçlarda ülkeler birbirlerini sınıyor ve çok riskli pozisyonlara girmiyorlar. Hepsinde bir armut piş ağzıma düş durumu mevcut. Beyler gol atamazsanız nasıl üst tura çıkacaksınız? Hem ekran başında sizi izleyen bunun için de 2 sene beklemiş taraftara yazık değil mi? Neyse gelecek hafta durumun düzeleceğini umuyorum. İlk maçları bu yüzden sevmiyorum bir nevi ısınma turları. Pozisyon zenginliği yok. Sanırım bu sene vuvuzella sesi de konsantre olmalarına engel oluyor. O ses benim kulağımda yankılansa feleğimi şaşırırım 🙂

2010 Dünya Kupası’nda bugüne kadar en güzel karşılaşmalardan biri Brezilya- Kuzey Kore karşılaşmasıydı. Azimli bir Kuzey Kore ekibi ve bilek hareketleri ile gönlümde ayrı bir yeri olan %70 dünya kupası maçı kazanma oranı ile Brezilya karşılaştı.

İlk yarıda umduğumdan daha akif bir futbol sergileyen Kuzey Kore beni oldukça şaşırttı. Kuzey Kore hırsla bilenmiş bir şekilde maça çıktı. Marşlarının çalınması sırasında ağladıklarını gördüğümde azimle oynayacaklarını anlamalıydım. Kuzey Kore güzel bir defans uyguladı. Arada bir atak yapmayı da deneyince Brezilya’nın toparlanması ise ancak ikinci yarıda mümkün oldu.

Kadroda Galatasaraylı Elano da vardı. Gollerden biri de onun ayağından oldu. Hem de sağdan çıkarılmadan az önce. Maçı Kaka’nın daha iyi bir performans göstereceğini umarak seyrettim. Beklediğimi alamadım. Brezilya’nın atakları Maicon sihri ile iyice keyiflenmeme yol açtı. Bu nasıl zeka bu nasıl hırs? O topa son çizgiden nasıl vurursun da gol yaparsın kardeşim anlamak mümkün değil. Zaten Kuzey Kore de başta dirense de ilk golden sonra kolayca toparlayamadı. Son dakikalara doğru nasıl olsa 2 tane attık diye düşünen Brezilya’ya bir gol atmakta artık hakları olsun. Maç bitene kadar oynayacaksın. Yoksa sanki sana 2-2 demişler gibi yayarsın bünyeyi yeşil çimlere ne koşu ne atak yaparsın en kötü ihtimal de böyle yersin golü. Gönlümdeki skor 3-1 Brezilya’nın almasına yönelikti. Olsun ne yapalım 2-1 de iyidir. Bunca pozisyon kısırlığı olan maçtan sonra. Önümüzdeki maçlara bakacağız.

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir