Hayvana Şiddet

Dün Ortaköy’de biraz işlerim vardı ardından Taksim İstiklal Caddesine geçtim. İftarı beklerken oyalanmak için elimde fotoğraf makinesi ile yürüyüp etrafı gezdim biraz. Galatasaray Lisesi’nin önünde ufak bir kalabalık vardı. Kalabalığın arasında Barbaros Şansal’ı gördüm Mor takım elbisesi ve ilginç gözlükleriyle dikkat çekiciydi gerçekten. Arkasında da cadı kostümü şapkası giymiş bir gönüllü elinde kağıtlar ile bir şeyler anlatıyordu. Merak edip yanaştım kalabalığın arasına.

“Hayvana Şiddet” suçunu işleyen kişilerin cezasız kalışından bahsediliyor. 5 dakikamı ayırıp dinledim. İmza Kampanyası yapılmış. İmza vermek kısa vadede bir şey değiştirir mi bilmiyorum. Safımız belli olsun mantığı ile hareket ettim. Eve gelip broşürlerde yazan siteyi inceledim. Biraz umutlandım. Dağıtılan broşürler insanın insan oluşundan utanmasına yol açıyor. Sapık insanlar ile aynı dünya da yaşamak onlar ile aynı kefeye konmak. Haklardan, yasalardan onlar ile eşit yararlanmak, bu toplumda çocuk yetiştireceğimiz fikri kötü etti beni.

Hamile iken eve kapatılıp da 2 gün boyunca tecavüze maruz kalan bu süreçte bebekleri ölen bir köpek var bu köpeğe yapılanlar “kabahat” olarak nitelendiriliyor. Para cezası var. Konuyla ilgili yazıya şuradan ulaşabilirsiniz. Kısaca söylemek gerekirse böylesine sapık bir davranışı 350-1000 TL arasında ödeme yaparak meşrulaştırmanız mümkün. Hem devletin cebine bir para giriyor hem de o sapık ödemesini yaptıktan sonra aramızda dolaşmaya devam edebiliyor.

Broşürde yazan bir sözü paylaşmak istiyorum:

“Mahallenizde hayvana şiddet uygulayan varsa kimse güvende değil. Bu sessiz canlar bize Allah’ın emaneti Merhamet etmeyene merhamet olunmaz”

Hayvana Şiddet ve Tecavüz  Türk Ceza Kanununa Alınmalı. Bu tür olaylara şahit olduğumuzda savcılığa suç duyurusunda bulunabiliyoruz. Talepler için de Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Tarım Bakanlığı, Çevre ve Orman Bakanlığına müracaat edebiliyoruz. Daha detaylı bilgi için www.dostlarimizicin.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yukarıda gösterilen imza formuna şuradan ulaşabilirsiniz. İmza formunu doldurarak göndereceğiniz adreste şu:

Tuna Arman. Cendere Yolu No 27 Kağıthane, İstanbul

Görsel şu adresten alınmıştır.

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir