Hastayım

Bu nasıl bir öksürük nasıl bir griptir anlamış değilim. 5 gündür evde yatıyorum.Yine dünyanın ilacını bünyeye yükleyip tansiyonu yerinden oynattım. Ayaklarım yere basmıyor sanki. Başım yattığım yerde dahi dönüyor. İnternete de giremiyorum. Televizyonumuza bağlı Goldmaster uydu alıcısına da bir haller olmuş çalışmyor. D-smart sorunun Goldmaster da olduğunu söylüyor. Bakalım onlar bugün neler diyecek.
Televizyonda emniyet müdünün tutuklanmasını, Cem’in testere cinayetini ve kayıp çocukların akibetini takip ederek günlerimi geçiriyorum. Tıkanık bir burun ve duymayan kulaklarla insan içine çıkmak pek içimden gelmiyor. Bir de televizyonarda Ece Gürsel vakası var. Bir kaç gündür bir değişiklik olsun diye Habertürk gazetesi alıyorum. Dün geceden zaten Uğur Dündar’ın sunduğu haber bülteninde Ece Gürsel’i seyretmiştim. Akşamdan mevzudan haberim var yani. Sabah gazetede oldukça çirkin bir başlıkla konu tekrar gündeme getirilmiş. Kullanılan ibare de Ece Gürsel’in 20.000 TL’ye yattığı. Bu nasıl bir ibare? Bu gazetenin bir editörü yok mu? Bu nasıl bir ifade etme seçeneği? Anlam veremedim. Habertürk almamaya karar verdim. Böyle anlatımlarla muhattap olmak istemedim.
Televizyon da yeni yayın dönemi başladı. Diziler görücüye çıktı teker teker. Ben de geçen sene kıymeli türk dizilerine vermediğim önemi bu sene göstermeye çalışıyorum. “Kapalıçarşı” dizisini takibe aldım. İnşallah uzun süre ekranda kalır, yayından kaldırılmaz. Birileri sesimi duymuş özlediğim “Olgun Şimşek” şirin bir karakterle beni bolca güldürdü. Diğer karakterleri de beğendim. Bu sezonumun favori dizisi bu olacak galiba.
Show Tv’nin bu sene ekranda göstereceği yerli filmler, sinemada seyretmeyi kaçıranlar için harika bir seçenek. Şimdiden seyretmek istediğim bir sürü sinema varmış. Seyredeceklerim arasında Ulak, Issız Adam, Arog başı çekiyor. Özellikle Ulak’ı çok merak ediyorum.
Evde pineklerken puzzle da büyük bir gelişmeye imza attım. Yavaş yavaş da olsa kendimce kolay yerlerini bitirmiş bulunuyorum. Bundan sonrası zor biter işte yarın kendimi iyi hissedersem güzel bir “Bengü” konseri seyredeceğim. Borusan’ın Avcılar’da açtığı bir bayisi için açılışa davetliyiz. Cumartesi ise İkea’nın beni özlediğini düşünerek ziyaret etmeyi düşünüyorum. Şimdi o kadar katalog göndermişler hayırlı olsun dememek olmaz di mi? Acilen iyileşmem lazım. Planlar çok fazla. Hayatın 5 gününü kaçırdım zaten bu açığı kapatmam lazım.

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir