Hamilelikte yararlanabileceğiniz mobil uygulamalar

Bilgiye her an ulaşma isteği, daha çok bilme isteği, konuya tamamen hakim olma isteği. benim hamilelik döneminde çılgınca mobil uygulama indirme inceleme isteğim bundan kaynaklanıyor. Kitaplara istedğimde ulaşamıyorum. Bebeğim ile olan gelişmeleri de an be an takip etmek istiyorum. Sonuç olarak mobil uygulamaları aktif bir şekilde kullandığım bir dönemden geçiyorum. Başlarda kelime bazlı search edip her önüme çıkan uygulamayı indirip denedim desem yeridir. Sonra kimilerinin diğerlerinin içeriklerini birebir aldığını kimilerinin ise sadece reklam için üretildiğini anlayıp telefonumdan ve tabletimden kaldırdım. Sonuçta elimde severek kullandığım ve faydalandığım 3 tane uygulama kaldı. Aşağıda sizinle bu üç uygulamayı paylaşacağım. Siz de faydalanabilirsiniz.

Baştan söyleyeyim. Bu uygulamalar ücretsiz.  Bir tanesi son güncelleme ile birlikte reklam gösterimi yapmaya başladı ama rahatsız edecek sıklıkta karşımıza çıkmıyorlar. O yüzden sinir katsayınızı arttırmayacaklardır. Haydi anlatmaya başlayayım:

Pregnancy -My Pregnancy Today

My-Pregnancy-Today-for-PC

Bu uygulama Babycenter tarafından yapılmış My Pregnancy Today adında bir uygulama. Babycenter sitesini zaten başlı başına bir cennet olarak nitelendirebilirim. Aklınıza gelen gelmeyen hamilelik ile ilgili her süreci videolar, wish list’ler, takvim ve harika makaleler ile paylaşıyor. Size yemeniz gereken yiyeceklerin listesini sunuyor, bu hafta bebeğinizin yaklaşık olarak hangi sebze/ meyve kadar olduğunu bile gösterip sizi günün herhangi bir saatinde gülümsetiyor bile.

my-pregnancy-today-app

Bebeğiniz karnınızda büyürken bu uygulama onunla ilgili endişelerinizi nasıl böyle önceden fark edip de çözümler çıkartıyor okusanız şaşarsınız. Hele her ay büyüyen karnınızı fotoğraflamak isteği ile yanıp tutuşuyorsanız kendi fotoğraflarınızı burada biriktirebilirsiniz bile. Daha yazmadığım bir çok özelliği ile beraber telefonunuzun ya da tabletinizin baş köşesinde olması gereken bir uygulama olan My Pregnancy Today‘i mutlaka indirin derim. Bu arada uygulama Türkçe dilde yayın yapmıyor ama çok takılırsanız yanına da bir Translate uygulaması indirirsiniz olur biter dert mi 🙂

KHT – Kolay Hamilelik Takibi

İbrahim Kürce adlı bir Türk’ün geliştirdiği bu uygulama ise yine hemen hemen ihtiyaç duyacağınız tüm hamielik takibi işlemlerini yapmanıza olanak sağlıyor. Örneğin kendi kilonuz, bebeğin gelişimi, doktor randevularınız için hatırlatma, haftalık olarak değişiklik gösteren hamilelik belirtilerini noyt alma uygulaması vb. Tüm bu takip sistemine girdiğiniz bilgileri korumak için de ayrı bir kullanıcı adı şifre belirleyebiliyorsunuz. Hatta aynı uygulama içinde bir çok hamile kişinin de kaydı tutulabiliyor. Yine bunların dışında haftalık olarak siz ve bebeğiniz ile ilgili olası gelişmeleri de bu uygulama üzerinden okuyabiliyorsunuz.

kolay hamilelik takibi

Uygulamanın pro ve ücretsiz versiyonları mevcut. Ücretsiz versiyonunda arada bir reklam görüyorsunuz. Ücretliye geçmek çok da önemli bir fark yaratmıyor. Uygulamanın android versiyonunu burayı tıklayarak indirebilirsiniz. Maalesef Apple cihazlarınız için uygulama çalışılmamış. Keşke çalışılsaydı.

Bebeğim Uygulaması

Bebeğim uygulaması da gün gün geri sayım yapan bir uygulama. İçinde bebeğiniz ve sizin gelişimize dair iki ayrı bölüm var. Detaylı bilgiler vermesi çok iyi. Haftada bir göz atmanız yeterli. İçinde bir de bebeğin karnınızda nasıl durduğuna – boyutuna dair küçük bir çizim yer alıyor.

bebeğim uygulaması android

Uygulama sadece Android üzerinde çalışıyor ve ücretsiz. Burayı tıklayarak indirebilirsiniz.

Bu yukarıda bahsetmiş olduğum uyulamalar benim için çok faydalı oldu. Umarım siz de severek kullanırsınız.

 

Berna Mutlu Aytekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir