Haftanın blogunda bu hafta Kaloglu.com var.

Blog Ödülleri başladı mertlik bozuldu. Söz verdiğim bloglara ait yazılar hali hazırda bir kenarda bekliyor. Oylama süreci bittikten sonra Blog Ödülleri’ ne katılan arkadaşlarımın blogları ile de devam edeceğim. Geçmiş dönemdeki haftanın blogunda tanıttığım blog yazarlarını incitmek istemedim.

Bu hafta FF’den tanıdığım, eşi ve kendisi etkinliklere katıldığında eşimi ve beni yalnız bırakmayan bir çiftten bahsedeceğim.

Sırasıyla. Öncelikle  “Ch” Cihan Kaloğlu’nun sitesi Kaloglu.com.

kaloglu.com adresine taşınmadan önce Cihan daha sık yazardı. Ama bu aralar çok yoğun olduğu için bloguna fazla ilgi gösterememiş. Blogun teması çok ferah. İnsanı ekrana küstürmüyor. Sırayla diğer yazıları da okumak istiyor insan. Aşk güzel şey. Cihan’da aşka adamış blog yazılarını genellikle. “Seviye Kaloğlu” etiketlerini görmek hiç şaşırtıcı değil bu yüzden.

Yazıları kısa tutmayı seviyor Ch. Kategoriler bölümü olmamasına karşılık, etiketler  istediğiniz yazıyı okumak için oldukça yönlendirici olmuş.

Sağ panelde çok okunanlara ulaşabileceğiniz gibi, sayfanın en altında en çok yorum alanlar, yeni yazılar ve yeni yorumlar bölümünden de sitede olan güncel gelişmeleri takip edebiliyorsunuz. Takip demişken, blogu takip etmek için e-posta aboneliği ve google friend connect takip sistemi kullanılmış. Friendfeed, twitter, flickr üzerinden ch’yi takip edecek bir bölüm bulunmuyor.Blog yazılarını çeşitli sosyal paylaşım sitelerinde paylaşmak için butonlar eklenmiş. Pagerank değerinin de biraz daha yazı yazdığı takdirde artacağından eminim.

Benim de sevdiğim renkler olan kırmızı, siyah ve beyaz’dan oluşan sade bir blog. Bu renkleri seçmesinde Ch’nin Beşiktaş’lı olmasınında bir etkisi olmuştur sanırım 🙂 Ch Kaloglu.com ‘da ” Blog yazmak, bloggerlar ve sosyal medya’da ki kampanyalar” ile ilgili bildiklerini de paylaşmış.

Bu blog,tema olarak, Dezzain Studio temalarından Box-tube teması ile oluşturulmuş.  Sitenin içinde fotoğraflarını paylaştığı “Galeri” bölümü ve yazı arşivine ulaşmak için “Geçmiş” bölümleri bulunuyor. Reklam için iki bölüm de var ama şu an google reklamları haricinde sitede reklam bulunmuyor.

Etiketlerden anlaşılacağı üzere kaloglu.com ‘da aşk, (seviye) , müzik, sinema, teknoloji haberleri, denemeler üzerine yazılmış yazılar var. Akıcı bir dili olan Cihan’ın bloguna kaloglu.com adresinden ulaşmanız mümkün.

Berna Mutlu Aytekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir