Haftanın blogunda bu hafta “Hayatımın Renkleri” var.

Bu blogu uzun zamandır reader’dan takip ediyordum. Burcu ile henüz tanışmış değiliz. Blog ödüllerinde de adaylar arasında görünce çok sevindim. Takip etmekten zevk alıyorum. Çünkü her blogu okumaya girdiğimde fotoğraflara aşık oluyorum. Bir bebek bu kadar mı sevimli gözükür insan gözüne, bir gelinin yanındaymış gibi nasıl hissettirebilirsiniz o fotoğraflara bakan kişiye. Hayatının renklerini anlatıyor bize Burcu. Hayatının renkleri fotoğraflardan oluşuyor çoğunlukla.

Fotoğraflarının izin alınmadan kullanılması yasak ama insan blogda görünce her yerde paylaşmak istiyor. FF’de paylaşmışlığım var. Sizlerde oldukça aşina olacaksınız. Kendisi de friendfeed kara sularına girdiği için bol bol güzel fotoğraflara doyacağız artık.

Yazıların ve fotoğrafların altında Linkwithin eklentisi olduğu için bloga girdiğimde daha da güzel karelere bakmak için oldukça fazla zaman harcayabiliyorum.

Bir etiket bulutu olsa çok daha ilgimi çeken yazılarını okuyabileceğim, fotoğrafların altında etiketler var ama bir de bulut lazım sanki 🙂 729 kişi ben şu satırları yazarken takip ediyordu. Daha çok kişiye ulaşmak için sosyal ağlardaki profilini paylaşmamış olmasına rağmen takipçi sayısı oldukça iyi. Üstelik blog da çok eski değil. Sadece 2009 Eylül ayından beri blog yazıyor. Dekorasyon ve tasarım ile ilgili konular paylaşması “ev keyfi” benimgunlerim’de benim de uzun zamandır vakit ayıramadığım kategorilerden olduğu için ilgimi çekmişti.

Blogda benim alışık olduğum eklentiler yok, kalabalık yok, sadece yoğun bir şekilde çalışmalar var, onlar yeterince etkileyici. Blogspot temeli üzerine kurulmuş bir blog. Takip ettiği bloglar ve arşiv bölümü sağ panelde yer alıyor.  Burcu,” hakkımda” yazısı ile kendinden bahsetmiş. altında Hobi bloglarında 2010 3. sü olduğunu belirten bir ödül fotoğrafı ve onunda altında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına dayanarak eklediği bir uyarı yazısı bulunuyor.

Blog yazarlarının sıkıntılarından biri olan içerik hırsızlığına karşı aldığı bir engel umarım caydırıcı olmuştur.  Takip ettiği bloglar arasında benim de severek takip ettiğim blogları görünce güzel olan şeyler değer alıyor diye düşünüyorum. Eğer işinizi iyi yapıyorsanız ona gerekli ilgiyi gösteriyorsanız mutlaka birileri keşfedecektir. Benim paylaşım ile blogunu friendfeed’de anlattığımı gördüğünde nasıl şaşırdığını hatırladım. İşini iyi yapıyorsun böyle şeylere şaşırmaman lazım diyerek blog sahibine takdirlerimi gönderiyorum.  Mutlaka takibe alınız. Günün en sıkıcı anında bile göz gezdirdiğinizde mutlu olursunuz.

Bu güzel fotoğraflar Burcu’nun şu blog yazısından alınmıştır.

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir