Geliştrend

Ömer Ekinci’yle yaptığımız bir sohbet sonunda beni de Geliştrend’de yazmaya ikna ettiği geceyi hatırlıyorum. O zaman henüz evlerimizin bir kaç apartman yan yana olduğunu bilmiyorduk. Finans hakkındaki görüşlerimi paylaşacak bir blog olduğunu söylediğinde de benim Geliştrend’den pek haberim yoktu. Kısa bir konuşmadan sonra ben de Geliştrend’de Finans kategorisinde haftalık yazılar yazmaya başladım.

Sonra Ömer Ekinci ile komşu olduğumuzu keşfettik.  Gel zaman git zaman Ömer bizim evden çıkmaz oldu:) Geliştrend için sürekli fikirler üretmek için çay- kahve eşliğinde sabahladığımız zamanlarda çokça olmaya başladı. Konuklar, yazarlar, Buluştrendler, Tv çekimleri için beni ikna etme çabası, sürekli bir beyin fırtınası. Nasıl her şey olduğundan daha da güzel hale gelebilir diye uykumuz geldiğinde bile fikirler üretecek kadar çok sevdik Geliştrend projesini.

Genç girişimcilere yönelik hap-blog dediğimiz Geliştrend aynı zihindeki insanlara hitap eden büyük bir oluşum haline geldi. Çeşitli illerde temsilcilikleri kurulmak istendi. Ömer, her ayın 3. cumartesisinde Buluştrend adını verdiğimiz yazarlar ile okuyucuların buluştuğu, çokça kahve tüketilen ve hiç bitmesin istediğimiz toplantılar organize etti. Şu anda İstanbul’da Cafe Nero’ların ev sahipliği yapmasıyla Buluştrend’ler düzenleniyor. Geçtiğimiz günlerde BuluştrendMart ayı etkinliğinde Ömer Ekinci’nin göz bebeği Geliştrend’in 1. yaşını doldurması kutlandı. Özel sebeplerden dolayı yanında olamasam da tüm şamatayı sitedeki resimlerden izledim.

Açıkçası Ömer Ekinci’ye ve zekasına oldukça güveniyorum. Kısa zamanda hızlı kararlar alarak sektörde çok önemli işlere imza atıyor, Geliştrend’ler içinde yine fark yaratacak “ilk” olacak çalışmalar gelecek eminim. Ben Geliştrend ekibinde olduğum için de ayrıca çok mutluyum. Konularına hakim insanlar ile bilgi alışverişine bulunacağım bir oluşum içindeyim. Seneler sonra anlatacağım bir oluşumun içinde.

Her geçen gün eklenen yazar kadrosu ile çok güçlü bir hap-blog olduk. Madem “İlk’ler unutulmaz ama En’ler geliştirilebilir” bu felsefeden yola çıkarak Ömer Ekinci’nin ve Geliştrend’in daha bir çok ilke imza atacağını düşünüyorum. 1 yaşın kutlu olsun Geliştrend. 10. yaşını 20. yaşını da kutlamak dileğiyle…

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir