Forum alışveriş merkezinde kayboldum

Öncelikle özür dilerim. Çok ihmal edildi. Günler yoğun ve telaşlı geçerken buralar biraz ihmal edildi. Çalışmak iyi güzel. Ama insan kendine vakit yaratırken biraz sıkıntı çekiyor. Alışmaya çalışıyorum. Her akşam bir mutfak yemek telaşı var. Bazen dışarıda yiyoruz ama ben artık uyduruk yemeklerimin fotoğraflarını çekip altına da iki tarif yazacak bir vakit yaratamıyorum kendime. Açıkçası bu aralar şu yeni aldığım oyuncağım ile de fazlaca meşgul oluyorum. Bilgisayar başında yien araştırma yaparak geçiriyorum zamanı. Yeterince bilgi sahibi olduğuma inanınca sizinle de paylaşacağım. Az daha sabır lütfen.

Sabah işe gidip bazen değişiklik yapıp Starbuck’s a uğruyorum, sonra akşama kadar müşterileri dinleyip sıkıntılarını çözmek, operasyonel işler vs akşamda metrobüse binip eve doğru yolculuk. Allahtan iş ve ev arası çok uzak değil. Bu yüzden şanslıyım yarım saatte evdeyim. Metrobüsten inince Metroport’da biraz alışveriş ve oradan eve doğru yola koyuluyorum.

Hafta sonunda ise geç kahvaltı ve temizlik. Toza alerjisi olan bir insanın temizlikten anlamaması ne elem verici bir durum. Eve zor bela güvenip temizlikten anlayan bir yardımcı çağırdım. Ondan da istediğim verimi alamadım. Bu işler güven meselesi şimdi yine birini arıyorum. O zamana kadar çilem sürecek.

Şimdi biraz güzel şeylerden bahsedelim. Dün Forum Alışveriş Merkezindeydim. 2 kere kayboldum. Toplasam 5-6 saat alışveriş yaptım. 2 arkadaştık ama kaybolmamıza engel bir durum değil sora sora Bağdat’ı da bulamadık. Kime sorsan “Bilmiyorum abla” diyor. YKM’ye uğradık bomboştu.  H&M ‘de ise muazzam bir indirim var. 30-40 TL’ye deri çantalar ve çok şıklar. Hepsinden bir tane almak ister bu gönül. Maalesef 50 mm objektifimi kırdığım için kendimi cezalandırıyorum. Bu ay ki harcamalarımı kıstım. 50 mm’in yanında başka bir objektif almam da gayet olası. Gül gibi çantalarda gözüm kaldı. Bir de içine girmediğim o elbiseler fena halde canımı sıktı. Şişmanlar içinde kıyafet yapın onlarda moda şeylerden satın almak istiyorlar!

Topu topu 4 mağazaya girip 6 saat alışveriş yapabilmekte ayrı kabiliyet. Evime yakın olduğunu öğrendim ya artık her hafta oradayım. Bu açığı kapatmak için var gücümle çalışacağım. Ama önce 50 mm alınsın. Fotoğraf çekmenin zevki kalmadı. Dışarıda güzel bir yağmur var çıkıp fotoğraf çekesim yok.  Yakın zamanda sevgi dolu cümleler ile bir arada olmak dileğiyle, şimdi daha fazla dert anlatmadan kalkıp ütü ve yemek yapmaya başlayayım. Bitmez o ütüler bilgisayar başında pineklemekle!

Görsel Şu adresten alınmıştır.

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir