FOREO UFO akıllı maske terapisi ile evde spa keyfi

Cilt bakımına verdiğim önem malumunuz. Cildim eskisine göre oldukça iyi durumda. Profesyonel bir bakım yaptırmadığımı, evde kendim çözümler bulduğumu sıkça paylaşıyorum. Geçtiğimiz yıldan beri FOREO’nun LUNA 3 derinlemesine cilt temizleme & sıkılaştırıcı masaj cihazını kullanıyorum. Önceleri yaptığımız cilt temizliği temizlik değilmiş diyorum onu kullandığımdan beri. Hatta LUNA 3’e dair deneyim yazımı okumadıysanız lütfen okuyun. Bu yıl FOREO yeni bir ürün daha çıkartınca gözüm kapalı almamak için epey bir araştırdım. Kore reçetelerinden oluşan maskeleri ve ışık teknolojisi epey ilgimi çekti. Haziran’dan beri de kullanıyorum. FOREO UFO nedir, ne işe yarar, size bu yazımda kendisinden bahsetmek istiyorum.

FOREO UFO, akıllı maske teknolojisini dünyada ilk sunan cihaz. UFO, maskelerin daha iyi verim almak için led ışık terapilerini kullanan, cildinizi  yer yer ısıtan,  serinlik veren ve T – Sonik titreşim ile maskenizin cildiniz tarafından  iyice emilmesini sağlayan bir cihaz. Cildinizin gereksinimine göre UFO için özel olarak üretilmiş mikrofiber  maskelerden birini seçip uyguluyorsunuz.

Bazı ürünlerin etkisini görmek için belli bir süre düzenli olarak kullanmak gerekiyor. Ben uzun süredir UFO maskelerinden günlük kullanıma uygun gece ve gündüz maskelerini kullanıyorum. Düzenli kullandığım için cildimdeki etkisini çok daha iyi gördüm. İlk önce gece kullanımı için olan Call It a Night maskesi ile kullanmaya başladım. Özellikle cildimin çok kuruduğu bir dönemde kullandığım için ikinci, üçüncü kullanımda hemen etkisini göstermeye başladı. Normalde her gece bile uygulayabileceğiniz günlük bir maske ancak bana haftada 2 kere uygulamak yeterli geliyor, bu şekilde cildimin ihtiyacını karşılıyor. Bir de gündüz maskesi olarak da Make My Day maskesini kullandım. O kesinlikle efsane. Cildi aydınlatıyor. Anında etki sağlıyor. Çok beğendim. Kendimi şımartmak istediğim zamanlarda kullanıyorum. Gün kesinlikle daha güzel başlıyor sayesinde. Özellikle tatilden dönünce cildimin uzun süre bronz kalabilmesi ve soyulmaması için kullandım. Epey etkili oldu. Şimdi 10 gündür de H2Overdose maskesini kullanıyorum. Benim cildim Hiyalüronik asit ile pek anlaşamıyor. Cildim sivilce yapıyor. Ama hiyalüronik asit içerikli bu maskeyi kullandığımda öyle bir reaksiyon olmadı. Bu maskeyi kullandığımda gün içinde başka hiç bir şey sürmeden onun etkisine bakıyorum. Her seferinde beni şaşırtıyor. Çok nemli, sağlıklı, kuru ama nemli. Bu önemli bir fayda oldu benim için.

Maskelerin kullanımı için cep telefonumuza indirdiğimiz uygulamayı maske barkodunu okutarak aktif hale getiriyoruz. Ardından maskeyi paketinden çıkartıp UFO’ya takıyoruz ve telefonumuzdaki uygulamanın yönlendirmeleri ile maskesine göre 1,5 dakika ya da 2 dakikalık keyif anlarımız başlıyor. Uygulamadaki seslendirmedeki sakinleştirici ton zaten size kendinizi bir spa’daymış gibi hissettiriyor.

FOREO UFO Akıllı Maske terapisinde çeşitli ışıklar ve terapiler kullanılıyor. Her birinin faydası farklı. Önce ışıklardan bahsedeyim.

  1. RGB Led Işık: Farklı dalga boylarındaki led ışıklar ciltteki farklı sorunları hedef alarak bunların giderilmesine yardımcı oluyor. Kırmızı led ışık cildin kolajen üretimine ve daha genç bir görünüm kazanmasına yardımcı oluyor. Yeşil led ışık mat görüntüyü canlandırmaya ve ciltteki ton eşitsizliklerini düzenlemeye yardımcı
    olur. Mavi led ışık kan akışını tetikleyerek, daha sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü elde etmenize yardımcı oluyor.
  2. Termo Terapi (Isıtma): Cilde uygulanan bakım ürünlerinin emilimini arttırır ve ciltteki kan dolaşımını hızlandırıyor.
  3. Cryo Terapi (Soğutma): Anında soğutma etkisi ile ciltteki şişkinliği ve gözenek görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor.
  4. T-Sonic Titreşimler: Led ışıkların ve ürün içeriğinin cilde iyice nüfuz etmesine yardımcı olurken kan dolaşımını hızlandırır ve rahatlatıcı bir etki sağlıyor.

Bir diğer bahsetmek istediğim konu ise maskelerde kullanılan içerikler. Bitkisel, Kore formülleri kullanılmış. Kore kozmetiklerinin aşığıyız biliyorsunuz. UFO ve akıllı maske teknolojisi ürünleri paraben, fenoksietanol, silikon, disodiyum EDTA ve mineral Yağ içermeyen formüllere sahip maskeler kullanılarak bakımınızı tamamlıyorsunuz.

UFO ve Aktif Maskeler cilt bakım rutinimi çok üst seviyeye taşıdı. Sanki profesyonel bir bakım alıyormuşum da, bir güzellik merkezine gidiyormuşum gibi hissediyorum her seferinde. UFO ile maskeden sonra cildim çok nemli, pürüzsüz ve makyaja ihtiyacı yokmuş gibi duruyor.

Düzenli UFO kullanımından sonra cildimde yumuşaklık, aşırı dinlenmiş, iyi uyku almış gibi bir sağlıklı bir cilt tonu görüyorum. UFO ve Aktif Maskelerde en sevdiğim özellik ise çok hızlı bir şekilde toparlanma sağlıyor olması. Ya gece yatmadan, ya da sabah yataktan kalktıktan sonra uyguluyorum. Moduma göre değişiyor açıkçası. Biliyorsunuz cilt bakımı sadece cildi değil, ruhu da tamir eder. Ben oldukça memnunum size de tavsiye ederim. FOREO UFO akıllı maske teknolojisi ile cilt bakım rutininizi kesinlikle değiştirecek bir cihaz.

Ürünü incelemek isteyenler için web sitesinin linkini bırakıyorum: https://bit.ly/3ldXxkh

Satın almak için ise buradan bakabilirsiniz: https://bit.ly/31smccU

Berna Mutlu Aytekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir