Ev halleri

Fotoğraf çekme umuduyla gittiğimiz hafta sonu gezisinden tatlı bir kırık ile döndüm malumunuz, o günden beri evdeyim. Son kontrolden sonra ayağımı doktorların daha sıkı bir alçıya almasıyla beraber artık tekli koltukta da oturup ayağımı boylu boyunca uzatamıyorum. Zaten koltukta yaşama çok alışmıştım Bir de uzanmam gerekiyor. Ayağım filmdeki hastane görüntülerindeki gibi havada.

Anlayacağınız kendime ayrı bir dünya kurdum. Tüm gün yatmak zorunda olduum koltuk pencerenin yanı başında. Kuşları ve bulutları seyretmeyi hep sevmişimdir. 10 gündür bu manzara ile uyuyor, uyanıyorum.

evim

iPad, bilgisayar, kumandalar, Açık öğretim kitaplarım ise etrafımdaki kalenin duvarlarını oluşturuyorlar.

Bu aralar en hoşlandığım şey ise daha önce çektiğim fotoğrafları  harici hard diskten bilgisayardaki Dropbox’a atıp Dropbox hesabına iPad’den erişim fotoğraf işlemek. Yeni uygulamalar keşfetmek, ileride hazırlayacağım blog yazıları için araştırmalar yapmak, dizi seyretmek, Evernote’taki biriken notları okumak, sonra okurum diyerek favorilere aldığım Twitter’da paylaşılan linklere göz atmak, Zite’de yeni yazılar okumak, dizilere göz atmak, uygu alıcısının ne tür marifetleri varmış onları keşfetmek…

Günlük düzenim tamamen değişti. Eskiden haftanın 2 gecesi Açık öğretim kitaplarımdaki üniteleri çalışıyordum. 1 gece, 1 öğleden sonrası fotoğraf işlemek için yetiyordu. Zite için çarşamba akşamlarımı ayırabiliyordum. Ayağımdan dolayı kıpraşımsız biri haline dönüşünce düzen falan kalmadı.

Neyseki 10 gün sonra ayağımdan alçı çıkacak gibi gözüküyor. Ben de bu günleri blog yazıları yazarak geçireyim dedim. Yattığım yerden zor ama yaşasın iPad. iCloud entegrasyonu sayesinde yazıp bloga aktarmak oldukça kolay.

Mobil Fotoğrafçılık için faydalı olacağını düşündüğüm yazı serisini yazmaya başlıyorum.

İlk yazım hangi mobil fotoğrafçılık programlarını kullandığım hakkında. Hatta bu uygulamalar ile neler yapabileceğiniz hakkında olacak. Bir sonraki yazıma şuraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Berna Mutlu Aytekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir