Erdem Nerede?

Günlük 1 TL’den başlayan ücretlerle tişörtüne reklam alacak ve bunu Facebook ve Twitter gibi sitelerde yayacak olan genç, bu gelirle bir yılsonunda 20000 ağaçlık bir orman kurmayı planlıyor!

20’li yaşlardaki genç girişimcilerin bir araya geldiği, iş ağı oluşturma vurgusuyla paylaşma esasına dayalı bir genç girişimciler iş organizasyonu olan Young Ceo Club, “Erdem Nerede” projesini hayata geçiriyor. 365 günlük kampanya ile Erdem Genç her gün bir sponsorun t-shirt’ü ile dolaşıyor. “www.erdemnerede.com” adlı bloğunda ve tüm sosyal medya mecralarında video ve fotoğraflarını paylaşıyor. 1 TL’den başlayan reklam ücretiyle 365 gün sonunda 20.000 ağaçlık “Markalar Ormanı” Projesi hayata geçiriliyor.

Son yıllarda hayatımıza iyice yerleşen sosyal medyada bir ilk yaşanmakta…

Erdem Genç üniversite öğrencilerinin Üniaktivite ve M3 Works’ten tanıdığı sosyal medyanın artık yerelleşmiş kullanıcılarından… Young Ceo Club da iş dünyasının ve Türkiye’deki genç girişimcileri bir çatı altında birleştiren platform. Erdem Genç ve Yong Ceo Club iş birliği ile, sosyal medyanın önemini vurgulamak için gerçekleştirilen projeden elde edilen gelir TEMA, ÇEKÜV gibi bir kurum aracılığıyla en az 20.000 ağaçlık Markalar Ormanı’nın oluşturulmasında kullanılacak.

1 TL’den başlayan reklam ücretiyle 365 gün sonunda 20.000 ağaçlık “Markalar Ormanı” Projesi hayata geçiriliyor.

Firmaların sadece bir güne sponsor olarak hem Markalar Ormanı’nda kendi markaları adına ağaç sahibi olabileceği hem de sosyal medyada kendi t-shirt’lerini giyen Erdem Genç’le var olabileceği kampanya için katılın kontenjanı sadece 365 adet olarak belirlenmekte.

Neden Sponsor Olunmalı?

Toplamda 365 günü kapsayan kampanya da markalar bir güne sponsor olacak. Kısaca komik diyebileceğimiz bir rakamla sponsor olarak hem doğaya katkı sağlanmış olacak, hem de sosyal medyada karşılıksız olarak firmaların tanıtımı yapılmış olunacak. 1 Ağustos itibari ile başlayacak kampanyanın ilk 50 günü şimdiden satın alınmış durumdadır. İlk 25 gün ve son 25 gün ülkemizdeki genç girişimcileri bir araya toplayan ve bu kampanyayı düzenleyen Young Ceo Club üye şirketleri tarafından satın alınmıştır.

“Erdem Nerede ve Sosyal Medya”

Kampanya 1 Ağustos 2010’da başlayıp 31 Temmuz 2011’de sona erecektir. Her gün üzerinde bir markanın reklamı bulunan bir tişört giyerek çeşitli aktivitelere katılacak olan Erdem, bu arada en az iki fotoğraf ve video çekerek bunu hali hazırda yayınlanmakta olan ve hatırı sayılır bir takipçisi bulunan “Erdem Nerede” adlı blogunda yayınlayacaktır. Blog RSS, Facebook, Twitter, Friendfeed, Youtube, Vimeo, Dailymotion gibi sosyal medya kanalları ile desteklenen ve her geçen gün büyüyen bir sosyal medya reklam ağı oluşturulması planlanmaktadır.

Kampanya Nasıl İşleyecek?

Markalar sadece sponsor oldukları günün ücretini ve T-Shirt maliyetlerini karşılayarak bu kampanyaya katılabilecekler. Hem “Markalar Ormanında” yer alıp hem de sosyal medyada var olabilecekler. Reklam ücreti ilk gün 1 TL + t-shirt bedeli, ikinci gün 2 TL + t-shirt bedeli, üçüncü gün 3 TL + t-shirt bedeli şeklinde ardışık olarak artacak. 365. gün 365 TL + t-shirt bedeli ile birlikte toplam 66.795 TL gelir elde edilecek ve bu gelir TEMA, ÇEKÜV gibi bir kurum aracılığıyla en az 20.000 ağaçlık bir markalar ormana dönüştürülecektir.

Kampanya kapsamında Erdem Genç’in giyeceği T-Shirt’leri sponsorlar kendileri sağlayabileceği gibi Tish-O.com sitesinde Erdem Nerede kampanyası için özel hazırlanmış sayfada tasarlayıp Erdem Genç’e ulaştırabilecekler.

Kampanyanın amacı sosyal medyanın gücünü markalara kanıtlarken aynı zamanda her gün tahrip ettiğimiz doğaya da bir katkıda bulunmaktır.

http://www.erdemnerede.com

http://www.youngceoclub.org

http://facebook.com/ErdemNeredeSosyalMedya

http://twitter.com/erdemnerede

http://friendfeed.com/erdemnerede

Reklam – Sponsorluk için ;

Berkan Fırat Bağcı

berkanbagci@gmail.com

Röportaj – İletişim :

Erdem Genç

erdem@m3works.com

* Bu bir basın bültenidir.

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir