Ebru

 

Hafta sonu İstanbul Sapphire açılmış dediler. Aman bizsiz açılış mı olurmuş dedik. Koşa koşa gittik. Aslında evden gitseydim süper olacaktı ama işten gidince yanıma fotoğraf makinesini almadım. Almayınca o upuzuuun binanın seyir terasına çıkıp da etrafı seyretmek de cazip gelmedi. Önümüzdeki haftalarda şu cemreler biraz daha düşünce çıkıp doya doya fotoğraf çekeceğim. Bu ara havalar kötü her yer sis altında. Bir de basınç ile aram yok nasıl olacak bilmiyorum, ama eğer o binanın o katına çıkıp da etrafı seyretmezsem çok fena aklım kalır.

Gittik bir kaç tane yeni mağaza açılmış. Daha önce Türkiye’de görmediğim bir kozmetik mağazası vardı. Onun açılışına denk geldim. O ensevdiğim kivi kokan şampuanlardan satın aldım. İnanılmaz bir indirim vardı. Belki hala vardır koşan yetişir, alır.

Kozmetik mağazasının karşısında bir kalabalık gözümüze çarptı. Gençten bir bey ebru yapacakmış. Etrafına doluştuk ve izlemeye başladık. Ebru’nun nasıl yapıldığını hep merak ederdim. En çok da o sıvı maddenin (su değil) çok kötü koktuğunu yapılırken yanında durulmayacağını söylerlerdi. Onu merak ettiğim için iyice yaklaştım. Sonradan isminin İlker Selimler olduğunu öğrendiğim Ebru sanatçısı harika bir çalışma yaptı ve o ebruyu bize hediye etti. Ben de tüm bu çalışmayı videoya aldım ve aşağıdan çalışmanın nasıl yapıldığını adım adım izleyebilirsiniz. İlker Bey’in kendi internet sitesine de göz atmayı da unutmayın.

 

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir