Hayat devam etsin diye

Bir iki haftadır keyifsizim. Buraya karalayıp da sizin de keyfinizi kaçırmak istemedim.  Ne de olsa “hayat eğlendiğim sürece var” Durumlardan size bahsedip daha sonra sıkıntıları unutmayacağım şekilde kelimelere dökmek istemedim.

Ama kafam oldukça karışık. Projeler, sağlık, ıvır zıvır, iş güç… Kafamın içinde patlamak üzere olan bir bomba var sanki. Ne uykular doğru düzgün, ne de bir sürü yorulup daha sonra yatağa yatınca bir sızma durumu söz konusu. Umarım bu süreci de en az delilik ile atlatırım. Gerçekten delirmek üzere gibi hissediyorum kendimi.

Bir iki haftadır olan şeyler içinde en güzeli (ve tek güzeli) Duru Bebeğin ailemize katılmasıydı. İlk defa doğuma girip bir mucizeye şahit oldum. Kocaman bir göbeğin içinden pespembe bir şey çıkıverdi.

O kadar tatlıydı ki. Lokum gibi bir şey. Daha önce de yeni doğmuş bir bebek gördüm fakat ameliyat esnasında orada bulunmak çok ilginçti gerçekten.

O fotoğrafları annesine babasına  gösterdiğimde yüzlerindeki anı ölümsüzleştirmek için yine fotoğraf makinesinin arkasına saklanmıştım. Aynı saatlerde 2 kötü haber alsam da Duru bebek beni bolca gülümsetti.  Banyosunu yaptırıp, yepyeni kıyafetlerini de giydirdiler mi hemen uyuyuverdi. Bir kaç gün sonra tekrar fotoğraf çekeceğim. Bu dünyaya biraz alışsın.

Bu hafta 2 projem daha sonuçlanacak.  Meyvesini almak dedikleri şey ne imiş bir göreceğim. Biraz onun heyecanı var. Biraz bayramdan sonra yeni bir projeye başlamanın heyecanı. Bol bol fotoğraf işleme,m bunları yetiştirmem gerekiyor. En sevdiğim arkadaşım İstanbul’da onunla vakit geçirmek istiyorum. Bir kaç tane sinema galası ve ardından da bayram tatili için yapılan planların heyecanı. Bu 3 ay nasıl geçecek diye de bir heyecan var ki içimde, işte o en uzun ve sıkıntılı süreç. 3 ay sonra hastaneden güzel sonuçlar alır mıyız diye meraktayım, hep dua ediyorum. Velhasıl burada bolca kafa şişirdiğim gibi, sizden biraz şans dilemenizi istiyorum. Biraz bazı şeylerin yolunda gitmesine ihtiyacım var.

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

4 yorum

 1. GökTaşı   •  

  Her şey çok güzel olacak yavrum. Az sabır.

 2. Selcukdemirtas   •  

  Umarım hersey dilediğin gibi gerçekleşir.
  Berna, dualarım seninle arkadaşım.

  Karelerin de çok güzel. 1 aya kadar bizim de bebişimiz doğacak inşallah.

  Bakalım. Belki bende bir kaç kare ile merhaba derim oğluma.

 3. bma   •  

  olur di mi Göktaşım. Olsun, sabrederim ben olsun yeter ki.

 4. bma   •  

  İnşallah sizinde pembiş pembiş bir bebeğiniz olur . Dualarımız kabul olur inşallah. Güzel karelerini bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir