DMC’de parti zamanı

Dün DMC’nin yeni yıl partisindeydik. Hani “Ben oynamam, zıplamam, hoplamam. Bırakın beni ben bir kenarda durup sesimi çıkarmayayım” diyen tipler vardır ya. İşte ben tam da onlardanım. Zaten pek de beceremem ya müzik eşliğinde salınmayı. O yüzden de pek sevmem partileri. Dün gece geç saatler de eve geldikten sonra böyle bir partiye bünyemin ihtiyacı varmış demek ki, dedim kendi kendime.

Bir sürü eğlenmek isteyen insan ve bangır bangır müzik eşliğinde iyice kendimizden geçtik. Hem içeride hem dışarıda ayrı yapılan iki parti vardı. yanan ateşler arasında, sınırsız içkiler, kokoreç, sucuk-ekmek, pamuk şeker yiyip pop-corn eşliğinde yeni yıl kutlaması yapmak isteyen bir grup ve içeride ise canlı müzik eşliğinde üşümeden yiyip, içip eğlenen başka bir grup. Çekilişler yapıldı kafalarda ponponlu yeni yıl şapkaları, ellerde parıldayan çubuklar, gözlere takılmış bol ışıklı lambalı süslerle insanlar ne çile çekmişler 2009’dan diye düşündüm. “Gitsin bitsin bu sene” diye bağıranlar mı duymadım, sanatçılar ile resim çektirme telaşına düşenler mi görmedim, en komiği de milletin içip içip sahneye çıkma isteğiydi.

Sevgili eşim balonlara olan düşkünlüğümü bildiğinden içi helyumla dolu uçan balonlardan elime tutuşturdu. Beni mutlu etmek için çırpınan iş arkadaşlarını ise anmadan geçmek olmaz. Kendileri ile çok eğlenceli, bol gülmeceli bir yeni yıl partisi geçirdik. Çektiğimiz resimlerde cabası. Bu arada elimdeki balonları almaya kalkışan insanlara da saygılar sunuyorum. Hepsini kaptırmasam da içkinin etkisi ile elimden zorla alanlar oldu. Bunlar kurtarabildiklerim. Yeni yıl kutlamaları için evde yaptığım hazırlıklar daha yeni başladı, Geçmiş seneler de bankacılık yaptığım için ve yıl sonu kapanışları pek acı verici olduğu içindir herhalde bu sene evde geçirmek ve doyasıya hazırlık yapmak istiyorum. Bakalım asıl Aytekin ailesi’nin 2009’a veda gecesi gecesi nasıl geçecek..

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir