Aşkın fotoğrafı mı dediniz?

Birincim birincim birinç!

Benden daha aşık kim varmış? ‘Kesin katılmalıyım bu yarışmaya’ dedim kendi kendime. Hemen aşk ile beraber mutluluğumuzu yansıtan bir kareyi Twitter’dan Mehmet Turgut’un hesabına mention ile gönderdim.

Yarışma sonucunu o kadar yoğundum ki takip edememişim. Bir baktım sonuçlar açıklanmış lakin biz içlerinde yokmuşuz.

Üzülmeye kalmadı yedekler açıklandı ve işte ben de oradayım.

Bir sevinme hasıl oldu bünyede ki sormayın. Mehmet Turgut çekecek fotoğraflarımı. Ben de tanışmak istiyorum kendisi ile. Aşkımızı hiç de hiç yansıtmayan düğün fotoğraflarımızdan sonra şöyle harika bir fotoğrafçı fotoğraflarımızı seçse fena mı olur? Güle oynaya vakit yaratıp buluşma alanına gittik. Konsept bir çekim olacağı ve sürpriz olacağı söylendiğinden beri bir heyecan bir merak. Bizim saat geldi kapıdan içeri girdik Mehmet Bey hemen bizimle tanışmak için yanımıza geldi. Sonrası sohbet şeklinde ilerledi. Bir baktım makyaj odasındayım. Hemen profesyonel bir hanım tarafından yüzüme yüzümden hiç silmek istemeyeceğim bir doğal makyaj yapıldı. Ardından da bizim için belirlenen konseptte yani yaz teması içinde fotoğraflarımız çekildi.

Bolca gülme krizine girdiğimiz, çokça eğlendiğimiz bir çekim oldu. Mehmet Bey’in sohbeti de çok lezzetliydi, bir diğer lezzetli olan şey ise Cornetto dondurmalardı. Cornetto ile aram pek yok. Şu karamel denen zıkkım dondurma külahlarına eklenmeden önce tek yediğim dondurma oydu. Doğrusu uzun zamandır yemiyordum. Karamelden nefret ederim. Bu sene sadece çikolatasını çıkarmışlar nihayet. Şimdi hemen hemen her gün bir tane küçücük Cornette götürüyorum. Yaz sıcaklarında başka nasıl serinleyeceğiz? Marka Müdürüne de bu itirafı yaptıktan sonra ikram edilen dondurmayı yemeye koyuldum. Eşimin hazırlanması da bitti. Kostümlerimizi de giydikten sonra sıra geldi Mehmet Bey’in konseptin detaylarını açıklamasına. Benim ve eşimin fotoğraf ile ilgilendiğini öğrendiği için tarihi eser olan fotoğraf makineleri ile çekim yapacağımızı söyledi. Boynumda belki bir daha hiç dokunamayacağım Leica ile birlikte bir sürü fotoğrafımız çekildi. Pek güzel oldu, çok güzel oldu.

Haftaya salı yani ayın 19’unda önce Okan Bayülgen, Ceyhun Yılmaz ve Mehmet Turgut’un da katılacağı bir panel olacak. Ardından akşam ise bizim ile beraber 10 çiftin fotoğraflarını görücüye çıkaracakları güzel bir parti beni bekliyor.

Bakalım neler yaşanacak?

Oldukça güzel 10’a yakın ayrı kare çekildi ama 1-2 tanesini aşağıda sizinle paylaşabiliyorum. Diğerlerini ben de çok merak ediyorum salıya kadar sabredeceğim yapacak bir şey yok 🙂

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir