Chevrolet Spark 1.2 16V LT

Mızmızlık yaptım. Gezdim gezdim de elim yazmaya gitmedi bir türlü. Bu sefer gezmekten fazlasını yaptım. Bol bol fotoğrafını da çektim. İç çekimler bana ait değil ama açık havada bu fıstık yeşili arabayı fotoğraflamak çok eğlenceliydi

Onu fotoğraflamak isterken girdiğim şekillere bakıp beni görebileceğiniz fotoğrafları da birisi çekseydi keşke. Neyse bir daha ki sefere.

Araba’dan bahsetmek istiyorum. Ufacık tefecik içi dolu turşucuk diyebilirim aslında. Zaten oyun konsolu gibi bir direksiyonu ve gösterge kısmı var. O yüzden çok ilginç geldiğini söylemeliyim. Ufak tefek olduğu için U dönüşleri yaparken ileri git geri gel yapmama durumu sayesinde trafikte sıkıntı çekmeyi azaltıyor.

Spark’ın otomatik vites seçeneğinin olmaması maç çıkışı mahsur kaldığımız İnönü Stadının önünde dur kalk dur kalk yaparak sinir olmamıza yol açsa da dünyayı dolaşmamıza rağmen benzininin bitmemesi şaşırttı. Küçük arabaların böyle bir güzel yanı var.

Klima düğmelerini anlayabilmem zaman aldı itiraf ediyorum. Bu konsoldaki sistem biraz daha değişik. Onun dışında müzik sistemi, kolonlar sayesinde beynimin migren yaratan kısımlarını uyaracak kadar çok ses çıkarabiliyor. Gecelere akarken son ses müzik açma zorunluluğu ortadan kalksın. Ön koltukta beynimin erimesi an meselesiydi. Test etmiş olduk ama bir de bana sorun.

Otomatik vites isteği olayan kadınlar için (benim için değil) iyi bir tercih. Hele bir de şehir içinde  dolaşırım ayağımı yerden kessin diyenlerdenseniz bu Fıstık yeşili Spark göz dolduruyor. Fiyatı da gayet makul yaklaşık 22.000 TL’den başlıyor. Bizim test ettiğimiz araç 1.2 motordu. Yokuşlarda da hızlanırken de sıkıntı yaşamadık. Park sorunu yaşamayacağınız çok benzin yakmayan bir otomobil istiyorsanız Spark tam size göre.

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir