Chevrolet İle Prestij Taşıyın

Chevrolet yeni modelleri ile size sadece uygun fiyata alabileceğiniz ekonomik modeller sunmuyor. Chevrolet modelleri ile prestijli otomobillere uygun fiyata sahip olabiliyorsunuz.

 

General Motors bünyesinde 60 yılı aşkın süredir otomobiller üreten Chevrolet yakın geçmişte bu tecrübesini Avrupa pazarında da kanıtlamak için Avrupalı kullanıcılara, onların isteklerine göre otomobiller üretmeye başladı. Bu arabalar kısa sürede Avrupa pazarında satış başarısını yakalarken Chevrolet’e de çok sayıda çok ödül kazandırdı. Otomobillerini satıp arkasını çevirme politikası gütmeyen Amerikalı, müşteri memnuniyetinde de gerekli tüm çabayı sarf ederek Avrupalıların otomobil tercihlerinde önemli bir marka olmayı başardı.

 

Amerika pazarına hakim olan 4×4 araçlar, pick-up’lar ve süper arabalar, Chevrolet’in zaten tecrübesi dahilindeydi. Bu tecrübelerini Avrupa için geliştirdiği minik modeller, hatchback ve özelliklede bu pazarda tercih edilen sedan araçlar ile destekledi.

 

Chevrolet yinede alışkanlıklarından tam vazgeçmedi. Avrupa içinde SUV (Sport utility vehicle – spor amaçlı taşıt) tasarladı. Amerika’da yaygın araç çeşitlerinden birisi olan SUV için Avrupa’da düşündüğü Captiva modeli de istenilen başarıyı yakaladı. Benzin fiyatlarının fazla olduğu Avrupa için motor seçeneklerini revize ederek uygun hale getirdiği Captiva modeli ilk olarak 2004 yılında konsept olarak karşımıza çıkmıştı. Chevrolet S3X concept olarak tanıtılan araç, günümüzde SUV tercihi yapacak Avrupa kullanıcısı için vazgeçilmezler arasında yer aldı.

 

Gittiğiniz yere prestiji taşıyın gibi iddialı bir slogan ile satılan Captiva, yakıt teknolojisi ve uygun fiyat seçenekleri ile dikkat çekiyor. Özellikle ülkemizde otomobil tercihlerinde neredeyse ilk iki sıraya oturan bu özellikler Chevrolet’in en önemli avantajı. Ayrıca Amerikalı bu arabasının kalitesine çok güveniyor olmalı ki ona araç kampanyaları dahilinde 3yıl/100.000 km garantisi sunmakta.

 

Chevrolet’e Avrupa’da ödül kazandıran arabalarından birisi olan Captiva, EuroNcap dayanıklılık testinden en yüksek not olan 5 yıldız aldığını bu modeli düşünenler için eklememiz gerekli. EuroNcap dayanıklılık testlerini takip ettiğimiz zaman testin standartlarından olsa gerek genelde bu tip büyük arabaların tam not aldığını göremeyiz.

 

Huylarından vazgeçmeyen ancak Avrupalıların kullanım alışkanlıkları ve isteklerini de göz ardı etmeyen Chevrolet, önümüzdeki yıllarda bir çok otomobil üreticisini kendi evinde mağlup ederse şaşırmayın.

 

*Bu bir basın bültenidir.

 

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us: