Bosch Genç Klasikçiler Festivali.

Bu harika reklam ile sesini kısık seyrettiğim cnbc-e kanalında karşılaştığımda şu tamirciyi oynayan adam ne kadar da Fazıl Say’a  benziyor demiştim:) Piyanonun başına geçince ise kumandayı aradı ellerim:) İlk defa şu kanalı kısık sesle dinlediğime pişman oldum. Daha sonra gözümü ayırmadım ekrandan. Allahtan cnbc-e reklam yayınlamayı seven bir kanal:) Tekrar yakaladığımda Fazıl Say’ın çılgınlar gibi piyano çalışını duyduğumda yüzüme  şeker yemiş çocuk  gülümsemesi yerleşiyor. Buyurunuz  kaçıranlar ve izlemeyenler için bir dahi.

Bosch Genç Klasikçiler Festivali için hazırlanan reklam filmini izlediniz. Bu arada proje çok ilginç bilgiler içeriyor.

Festival’in amaçlarından biri,

Müziğin farklı formatlarıyla tanışma fırsatını pek fazla bulamayan Sanayi Mahallesi gençlerine ve öğrencilerine yeni bir kapı aralayarak, müzikle daha derin bağlar kurmalarını ve sadece dinleyici olarak değil, icracı olarak da yaşamanın hayalini kuran gençlere klasik müzik eğitimi vererek ile kültürel ve sanatsal bir “yenilenme” imkânı sağlamak.

Ayrıntılı bilgiye şuradan ulaşabilirsiniz.

Benim gibi klasik müzik meraklıların mutlaka kaçırmaması gereken bir festival. Metro’dan servisleri de varmış. Belki benimle gidecekler de çıkar ne güzel olur. Ben bu dahiyi seneler önce seyretmiştim demek isterim… Festival programına buradan ulaşabilirsiniz.

Görsel Şu adresten alınmıştır.

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir