BLW Soru – Cevap Videosu Vol 1.

BLW hakkında merak edilen bazı konulara ışık olması için bir video hazırladım. Bu videoda “Benim oğlum neden yemiyor? Benim kızım çok iştahsız, ne yapsam nasıl yedirsem?” sorularına cevaplar bulacaksınız. Videoyu izledikten sonra YouTube kanalıma abone olmayı unutmayın 🙂 Faydalanacağını düşündüğünüz kişiler ile de videomu paylaşırsanız pek sevinirim.

Oğlum Ali 6. ayından itibaren tadımlara başladı. Ama hiç bir yemeği ağzına sokmayı tercih etmedi. 9. ayda bir dilim ekmeği ısırarak kendi kendini beslemeye adım attı. O günden beri yemeklerini döke saça da olsa kendi yiyor.

Ali’nin menülerini instagram hesabımda paylaşarak bazen tarif veriyorum, bazen de sunum konusunda fikir vermeye çalışıyorum.

Benimgunlerim.com‘da ise BLW konularında çokça yazım mevcut. Okumak için tıklayabilirsiniz. 123 – bu linklerde ise BLW yemeklerini kendimce zorluk seviyesine göre derecelere ayırdım. Zorluk demek belki doğru değil. Çünkü başlarda tadım günleri ile sadece haşlanmış sebzeler veya meyveler sunuyoruz, sonra alerji yapmayan yemekleri birleştirdiğimiz karışımlara geçiyor, günler geçip bebek büyüdükçe de kendi yemeklerimize yakın menülere doğru yol alıyoruz. Ali şu an 17 aylık hala ona özel yemekler yapsam da %80 bizim yediğimiz yemekleri yemeye başladı. Sanırım 2. yaşında artık tamamen bizim yediğimiz yemekleri yiyecek. Daha sert yemekler için dişlerin çıkmasını bekliyoruz.

Videomda aklıma ilk gelen sorulara cevaplar yer alıyor. Eğer sizin de BLW hakkında merak ettiğiniz sorular var ise lütfen yorum bırakın, bir sonraki videonun konusu da o olsun. Yakın zamanda buradan ya da video ile cevaplamaya çalışırım.

Youtube kanalımda BLW ve bebekli hayat ile ilgili çokça video bulabilirsiniz. Faydalı olmasını dilerim.

Sevgiler…

 

 

Berna Mutlu Aytekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir