Blogger etkinlikleri nasıl yapılmalı?

Bunca zamandır blog yazıyorum.

İnsanlar beni Facebook‘dan ya da Twitter‘dan yazılarımı paylaşmadan önce bu blogu okuyarak tanıdılar.

Ne sevinmiştim okuyucularımdan ilk yorumu aldığımda. Yeni ürünlere olan merakım ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istemem ilk fikrimühim ile başladı. O dönem de çok güzeldi. Yeni oluşumların içinde olmak güzel. Ardından ben birileri bana ‘Bu ürünler hakkında fikirlerini paylaşmak ister misin?’ diye sormadan ürünler hakkındaki görüşlerimi yazmaya başladım.  Deneyerek ürünleri sizlere anlatmak, sizin gerek otomobil, gerek yeni çıkmış bir portakal suyu markası hakkındaki fikirlerimi sormanız beni çok mutlu etti.

Blog yazısı yazmak ve deneyimlerimi anlatmak beni mutlu ediyordu. Hele bir de sizler ile altında koyu bir sohbet başlayınca dünyanın en mutlusu oluyordum. Gel zaman git zaman markalar beni ve benim gibi deneyimlerini anlatmayı seven insanları kendi etkinliklerine davet ettiler. Ben ise işimi geliştirip marka tarafında uzmanlaşmaya başladım. Ama gelin görün ki sevinçler, deneyimler, dertler, yani kısaca anlatılacak şeyler hiç bitmiyor. Yine blogger etkinliklerine eğer ürünleri ilgimi çekiyor ise katılıyorum. Yine merak ettiğim bir ürün çıktığında evime markadan bir kutu gelmesini beklemeyip hemen satın alıyorum. Yine sinema daveti gelmeden koştura koştura merak ettiğim filmin ilk gösterimine gidiyorum. Mümkünse buraya yazarken daha doğru bilgi aktarmak için aynı filme iki kere gidiyorum.

Markalar için etkinlik organize eden biri olarak ve blog yazarı kimliğini de boynumdan hiç çıkarmamış biri olarak etkinliklerde yaşanan sıkıntıları dile getirmeye çalıştım. Bu şekilde hazırladığım sunumlara ulaşmak için beni SlideShare hesabımdan takip edebilirsiniz. 2-3 günde sunumumu o kadar çok kişi gözden geçirmiş ki, ilginizi çekecek bir kaç sunum hazırlamaya başladım bile.

Aşağıda sizin ile paylaşacağım sunum, genel etkinlik kurallarını içerdiği gibi, sadece blogger etkinliği düzenleyen ajansların/markaların uygulaması için bir rehber niteliğindedir. Umarım faydası dokunur ve yorumlarınız ile hep beraber sektör adına daha güzel bir zemin oluştururuz.

Yazımın altına eleştiri ve yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim.

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir