Beyoğlu 5. Sahaf Festivali

Geçen hafta annem ile beraber sahaf festivalindeydik. Sahaf festivali Tepebaşı’nda düzenleniyor. Ben yine gezi parkında yapılacak diye düşünürken Tepebaşı olması birden programı sekteye uğratacak gibi oldu. Fazla vakit ayıramasam da orada olmak istedim. Kısa oldu ama tüm stantları gezebildim sayılır.

Eski kitaplar, eski dergiler, eski fotoğraflar ve eski hatıralar her şey eski tam anne ile gitmelik bir yermiş. Fotoğraflar 1 TL’ye satılıyor. Hepsine tek tek bakmak istedim. Eski fotoğraf dergileri de 1 TL. İlginizi çekiyorsa tükenmeden almak için acele etmeniz gerekiyor.

Çizgi romanların tanesi 3 TL. Bir çok kitap yine 3-5-10 TL civarında satışta.

Beyoğlu 5. Sahaf Festivali  6-18 Eylül 2011 tarihleri arasında Tepebaşı’nda TRT binası yanındaki festival alanında düzenleniyor. Festivalde değerli koleksiyonlar, asırlık kitaplar ve eserler 12 gün boyunca ziyaretinizi bekliyor olacak. 5. Sahaf Festivali’ne bu yıl Beyoğlu, Kadıköy,Moda, Sarıyer, Ortaköy, Beyazıt ve Şişli başta olmak üzere İstanbul’un birçok ilçesinden ve semtinden toplam 72 sahaf katılıyor.

Eski gazeteler ilgimi çeker küçüklüğümden beri. Deli gibi biriktirmişliğim vardı. Tekrar tekrar okumaktan çok hoşlanırım. Hatta sırf 1960-1970’lerin gazetelerini okumak için kütüphaneye gitmişliğim bile olmuştu çok eskiden. Sayfalara tek tek dokunmak çok güzel bir his.

Bir kaç kare beni mutlu etmeye yetti. Almak istediğim kitaplar tükenmiş. Popüler yazarların kitapları yenisi ile aynı fiyata satılıyor. Bu yüzden istediğim alışverişi yapamadım. Elimde fotoğraflar ile ayrıldım. 18 Eylül olmadan mutlaka uğramanızı öneririm.

Berna Mutlu Aytekin

2 yorum

  1. Handan   •  

    Eski resimler, kitaplar süper görünüyor 🙂 Eski plaklarda var mı?

  2. BMA   •     Yazar

    evet var ama ben şaşkın fotoğraflamayı unutmuşum. sonra da aklımdan çıkmış. plaksız sahaf olur mu hem di mi 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir