Berna Mutlu Aytekin

Merhaba,

Ben Berna Mutlu Aytekin. Burası da benim sosyal medya, mobil fotoğrafçılık, sinema, kitaplar, otomobiller, geziler, incelemeler, öneriler, bebekli yaşam gibi türlü konular hakkında yazılar paylaştığım, öğrendiklerimi anlattığım, günlerimi paylaştığım kişisel blogum. Hoş geldiniz. Okuyup öğrenmeye, öğrendiğimi aktarmaya pek meraklıyım. O nedenle her ilgimi çeken konuyu epeyce araştırıp bildiklerimi de hem unutmamak hem de fayda sağlamak için paylaşıyorum. İşte size hakkımda biraz bilgi:

Rüştü Akın Anadolu Meslek Lisesi mezunuyum. Moda Tasarım üzerine eğitim aldıktan sonra bu işten pek zevk almayacağımı düşünüp İşletme eğitimi alma sevdasıyla üniversite sınavına girdim. Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’ni kazandım. 4 sene sonra diplomamı alıp ailemin yanına döndüm. Finans mı, pazarlama mı arada kalınca finans pazarlaması yapmaya karar verdim ve Yapı Kredi’de iş hayatıma başladım. 2 sene boyunca finansal danışmanlık ile uğraştım. Ardından daha çok finans ile içli dışlı olmak istediğime karar verip Akbank’ta finans kariyerime devam etme kararı aldım. 4 sene boyunca bir banka şubesinin gözden uzak arka odalarından birinde çok büyük paralar saymakla meşguldüm. İstediğimin bu olmadığını fark etmem uzun sürmedi. Hayatı çok kaçırıyordum ve eğlenemiyordum. Benim anladığım içinde olmayı istediğim bankacılık bu değildi. Kariyer yolumu değiştirmek şart olmuştu.

Hayatımı eğlenmeden yaşadığım günleri yok saymadım elbette ama eğlenilen anları arttırdıkça sanki her şey daha güzel olacak, olmalı dedim kendi kendime…”Hayat eğlendiğin sürece var” sözü istifa etmeye karar verdiğim zaman aklımda yankılanıyordu. Blog yazmamın nedenlerinden biri de bu. Beni ne eğlendiriyor, ne mutlu ediyorsa onu keşfetmek ve bu anları başkaları ile paylaşmak, onların kendi sevdikleri şeyleri keşfetmelerini sağlamak ve elbette fayda yaratmak.

10 senelik çalışma hayatında kaçırdığım ne kadar film, ne kadar okumadığım kitap, gezmediğim ne kadar yer varsa 1 sene içerisinde o açığı kapamak için uğraş verdim. Ardından keyif aldığım işin hangisi olduğunu tespit ettim. Artık kurumlara pazarlama çözümleri sunarak çalışmaya devam edecektim. Sahip olduğum pazarlama deneyimi ile dijital medya kanallarında markalara projeler hazırlayarak sürdürdüğüm bir iş hayatına 2009′ yılında merhaba dedim. (Siz bu satırları okurken yıl 2019. Ben artık kurumlara dijital projeler için danışmanlık hizmeti sunduğum kendi ajansımın sahibiyim.)

2006’dan beri blog yazıyorum. Öğrenmek, öğrendiklerimi paylaşmak, insanların hayatını kolaylaştırmak beni mutlu ediyor. 2009 yılından beri çeşitli markalara dijital pazarlama çözümleri sunuyor, dijital pazarlama eğitimleri veriyorum. 2010 yılından beri ise beni daha mutlu bir insan haline getiren fotoğrafçılık ile uğraşıyorum. Fotoğraf çekerek sanki zamanı satın aldığımı hissediyorum. Fotoğraf çalışmalarımı paylaştığım ayrı bir blogum var. Kendi ismimi taşıyan bloguma bernamutluaytekin.com adresinden göz atabilirsiniz. İstanbul aşığı biri olarak İstanbul fotoğraflarımdan oluşan galerimi ise istanbulby.me adresinden ziyaret edebilirsiniz. (Siz bu satırları okurken yıl 2019, ilk kitabım Bir Anne Kolay Yetişmiyor Kasım 2018 yılında raflarda yerini aldı. Fotoğrafçılık alanında yurtdışında önemli dergiler ile çalışmalar yaptım. İki kişisel sergi ile işlerimi insanlar ile paylaştım. istanbulby.me adresine ise yoğunluktan vakit ayıramadığım için veda ettim.)

Okuduğum ve tavsiye ettiğim kitaplara dair kısa notlarımı paylaştığım bir diğer blogum kitapilehayat.com‘u ise vakit buldukça güncelemeye çalışıyorum. Toplu kitap tavsiyelerime ayrıca bu blogumda da şu kategoride yer veriyorum.  Sizin için de kitap okumak bir zevk ise bloguma göz atmanızı tavsiye ederim.

Ayrıca 2011 yılından beri ise dijital pazarlama kanallarında markalarla fotoğrafçılık ve mobil fotoğrafçılık ile ilgili iş birlikleri yapıyorum. İncelemekten zevk aldığım teknolojik ürünleri blogumun incelemeler/teknoloji bölümünden okuyabilir, yine gezi – mekan – ürün önerilerim için de incelemeler/gezi – mekan – ürün bölümünü ziyaret edebilirsiniz. Geçmiş dönemlerde daha sıklıkla yaptığım şu an vakit ayırmadığım otomobil – süremeyiş izlenimlerim için ise blogumunincelemeler/otomobiller kategorisini ziyaret edebilirsiniz. Yazılarım sizi şaşırtmasın ehliyetim yok ve araçların sürüş koltuğuna oturamıyorum. Bu yüzden otomobil izlenimlerim hep süremeyiş izlenimi 🙂

Son olarak 2015 yılında ailemize yeni katılan oğlum Ali sayesinden değişen hayatımı, hamilelik dönemimi ve doğumdan sonra yaşadıklarımızı Ali ile benim günlerim kategorisi altında anlatarak çocuk sahibi olacak kişilere çocuklu yaşam hakkında faydalı bilgiler vermeye çalışıyorum.

Hakkımda detaylı bilgi için Linkedin profilimi ziyaret edebilir, sormak istediğiniz sorular için bana Twitter‘dan hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Danışmanlık ve toplantı talepleriniz için ise bana iletişim bölümünden ulaşmanız mümkün.

Diğer sosyal ağlarda da neler paylaştığımı görmek isterseniz ise sosyal ağ adreslerime göz atabilirsiniz.

Yazılarımdan en az benim kadar keyif almanız dileğiyle…

Sevgiler,

Berna