Benim için Lütfü Vodafone’dur

Vodafone’un son reklam filmini oldukça samimi. İş ortağım konulu reklam filmi serisinin ikinci reklam olan bu reklam da  “Umut Termal Kaplıca Merkezi” sahiplerinin Vodafone ile kurduğu iş ilişkisini anlatılıyor. Reklam filmi birincisine göre daha iyi kurgulanmış. Birincisini açıkçası hiç sevmemiştim.  Reklam filminde anlatılan şirketler ve yöneticileri gerçekten varlar. Denizli’li bir işletmeci olan Umut Termal’ tedavi merkezinin işletmecisi Ahmet Özer Başoğulları’nın rol alıyor. Ben bu ikinci filmi çok beğendim.

Müşteriler ile olan ilişkilerimizde biz temsilciler onların gözünde firmayı temsil eden kişiden daha öte de bir konumda olabiliyoruz. Markanın insan haline bürünmüş haliyiz. Reklam içinde  de “Benim için Lütfü Vodafone’dur.” denmesi oldukça doğal bir cümle olmuş. Reklamın  en vurucu, akılda kalıcı yeri bu olsa gerek.

Benim için Ayşe Akbank’tır diyebilir miyim? Pek tabi. Sizin için çalıştığınız banka mı önemlidir, yoksa tüm banka telefonları meşgul olduğu halde rahatlıkla cep telefonundan ulaşabileceğiniz müşteri temsilciniz mi önemlidir? Hayatınızı kolaylaştıran hizmeti size sağlayan kişi akılda kalıcıdır. Gerisi teferruatdır. Bu ufak ama önemli ayrıntının reklamlarda kullanılmasından çok memnunum. O yüzden bu reklamı çok beğendim.

Samimiyeti ön palan çıkaran, marka bağlılığını masaya yatıran bu reklam filmi için ajansı tebrik etmek gerek.  Vodafone daha önceki bir çok reklam filmlerinde Team Red adlı ajans ile çalışmış.  Bu reklam filmi Vodafone’un kendi web sayfasında bulunmuyor ama diğer reklamlarını izlemek isterseniz şuradan ulaşabilirsiniz.

Yine “Kırmızı” konulu kendi reklam filmlerine gönderme yaparak bitmiş.  Her seyrettiğimde yüzümde sevimli bir gülümseme oluyor. Buyurun sizde izleyin 🙂

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir