AVM’ler ve Bebek Bakım Odaları İzlenimleri – Kanyon

Ali doğduktan sonra bir kış bastırdı ki biz de şubat bitti bahar geldi diye sevinmiştik. Eskilerin deyimi ile Mart kapıdan baktırdı, kazma kürek yaktırdı anlayacağınız. Ufak ihtiyaçları önce Migros Sanal Market, Taze Direkt’den alıyorduk ama sonra doktorumuz Ali’yi yaz da olsa kış da olsa her gün dışarı çıkartmamız gerektiğini söyleyince mecburen yürüyerek yakındaki AVM’lere kadar gidelim de emzirme ve alt değiştirme işini orada halleder eve döneriz dedik.

Evimizin merkezi bir yerde olduğu iyi oldu. Hava ısınınca da rotamızı çok şükür parklara çevirdik. Bu dönemde bir çok AVM’yi dolaştım. Bebek bakım odalarını mühimseyip donatanlar da var. Hadi işini çabuk bitir biz de bu odayı zaten buraya idareten koyduk diyen de var. Şimdiye kadar gezdiğim Zorlu, Cevahir, Özdilek, Kanyon, Trump Towers içinden uzak ara Kanyon lider diyebilirim. Çünkü bir değil iki odası var. Geniş geniş ferah ferah. Bu yazıda size Kanyon AVM Bebek Bakım Odası deneyimlerimi anlatıyorum.

 

Odalar tam olarak donatılmış. Ufaklıklar için oturma gruplarından tutun da bebek bezi ihtiyacınızı karşılamak için hangi marka kullanıyorsanız o markalardan birer ikişer bezler bile bir kenarda duruyor. Siz emzirirken eşiniz / bakıcınız / anneniz (artık yanınızda kim varsa) kahvesini içebiliyor. Kış günü içerisi bebeğinizin üzerine bir örtü almayacağınız kadar sıcak. Alt değiştirme alanları çok konforlu. Sanırım Chakra’dan alınmış alt değiştirme pedleri mevcut, yumuşacık ve inanmazsınız tertemiz.

Emzirme koltukları rahat. Çeşit çeşit. 3 ayrı model de var hangisinde rahat ederseniz. Bir 5-7 yaş çocuğun dahi yatabileceği bir de yenidoğanın yatabileceği sallanabilen yatakları mevcut. Nevresimler her gün kuru temizlemeye gidiyor. Mis gibi kokuyor.

Bakıcısı yanında olmak şartıyla AVM’ye gelen anneler çocuklarını burada uyutabiliyorlar. Genelde kendileri alışveriş yaparken eşleri buraya bırakıyorlarmış. Sabah erken saatlerden akşam geç saatlere kadar açık. Ben pek memnunum açıkçası. Bir gün Sosa’da oturup Ali uyurken bir yemek yiyelim dediğimizde bir anda Ali’nin çılgınca ağlayası tuttu. Aşağıya kadar gidip sakinleştirebildim. Sıcak odada güzelce karnını doyurdu ve uyudu. Uykuya dalınca onu alıp ben de yukarı çıkıp yemeğimi yiyebildim. Bir sabah da erken saatlerde Levent’te yürüyüş yapalım diye yola çıktık. Taksiden indiğimizde Ali’den nefis kokular geliyordu. Ne yapıcaz diye düşünürken Kanyon’a gitmek aklıma geldi. Saat henüz 10 olmamasına rağmen kolaylıkla içeri girip altını değiştirebildim. İçerisi açıktı.

Bazen işimiz uzun sürüyor ve oradaki yetkililer ile sohbet ediyoruz. Odanın sorumluluğu Saliç Hanım’da. Kendisi pek tatlı dilli. Bizimle biraz detay paylaştı. Bu bebek bakım odası daha önce Habertürk sponsorluğunda hazırlanmış bir oda imiş. Ama artık tüm idareyi sorumluğu Kanyon üstlenmiş. Yakında tasarım olarak tekrar düzenlenecekmiş. Nevresimlerin her gün temizlendiğinden, içerideki bez, ıslak mendil gibi ihtiyaçların da AVM içinde bulunan marketten alındığından bahseden Saliç Hanım geri bildirimlere çok önem veriyor. Diğer AVM’lerin çoğunda da olduğu gibi bebek arabası kiralama hizmeti de veriyorlar. Çeşit çeşit bebek arabalarından birini seçip bebeğinizi gezdirebiliyorsunuz.

Giderseniz benim de selamımı söyleyin ya da bir bakmışsınız ben de oradayım.

Diğer AVM’ler ile ilgili yazılarımı da yakında yayınlarım. Takipte kalınız.

Sevgiler…

 

Berna Mutlu Aytekin

Senin yorumlarınla bu yazı daha güzel olacak