Audi Q3 Quatrro ile İstanbul’da bir gün

Sondan başlayayım akşam oldu. Evin kapısına geldik. İçinden çıkmak istemedim. Biraz daha kalalım dedim. Biraz daha kurcalayayım. Yolda gitmesek, dursak dahi içinden çıkmak istenmeyecek bir otomobil Q3. Tüm gün o sahil senin, bu otoyol benim gaza basıp arabayı dinledikten sonra arada biraz da fotoğraf çektikten sonra eve geldik. Günden bir kaç kareyi aşağıda paylaşıyorum:

[imagebrowser id=5]

Q3’ün yol tutuşu 4×4 olduğu için sürüş keyfi fevakaladenin fevkinde. Virajlara 20 ile, 30 ile girmek gerekmiyor. Gücü hissettiren araçları seviyorum. Yolda giderken soğuk hava içeri girerken rüzgarı üstümüze yemedik. Oysa camları açmaktan hep çekinirdim kulağım ağrıyacak diye. Rüzgar çarpmayınca sahil havasını içime çekmek iyi geldi. Sonra sahilde durduk bir şeyler içtik. Soda şişesini aşağıdaki göze koydum.

Araba yol aldığında panik ile yanında duran telefonuma soda dökülüp dökülmediğine baktım. Şişenin konulduğu bölmedeki tutucular soda şişesini sıkı sıkı kavramış viraja, hıza rağmen şişe yerinden kaymamış. Telefona da soda dökülmemiş. Tabi aklım gitmişti ıslanacak diye. Sevindim haliyle ?

Ardından telefonu koymak için ayrı bir göz olduğunu buldum. Yine aynı şekilde telefonların hızda ve virajlarda yerinden kıpırdamaması çok güzel oldu. Telefon demişken başka bir güzellik de telefonunuzu bluetooth sayesinde araç ile entegre edebilmeniz. Biz bir kaç deneme yaptık. Telefon konuşması esnasında sesin araçtan bize bu şekilde sorunsuz ulaşması son model araçlarda sevdiğim en güzel özellik. Q3’ün klimasında tasarım çizgisi bana en başta eski model arabaları hatırlattı. Daha sonra aslında manual ayarlayabilecekmişiz gibi duran sıcaklık derecesi düğmesinin dijital göstergeyi harekete geçiren bir fonksiyonu olduğunu keşfettim. Estetik açıdan çok hoş görünüyor. (-) bölümüne doğru çevirdiğiniz zaman sıcaklık 0,5 derece düşüyor (+) ya doğru çevirdiğinizde ise her seferinde 0,5 derece sıcaklık yükseliyor.

Q3’de navigasyon, medya, radyo, telefon, araç ayarları vb gibi düzenlemeleri kolayca yapabileceğiniz bir ekran var. İsterseniz bu ekranda ayarlamaları yapıp görüşünüzü etkilemesin diyerek kapatabiliyorsunuz da.

Bagaj içerisinde bavulumuzu sabitlemek için fileli bir bölüm yapılmış. Böylece araç hızla giderken bagajdan garip sesler gelmiyor.

Koltuklar ısıtmalı ve sırt desteği sayesinde kendinize göre bel kısmını destekleyen bölümü hava ile doldurabiliyorsunuz. Arka kısmındaki koltuklar da oldukça rahatlar. Aradaki bölme ile kahve vb koyabileceğiniz bir masanız oluyor.

Süremeyiş izlenimleri bu kadar sürüş izlenimi içinse hasanaytekin.com’u ve Hasan Aytekin’in Facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Berna Mutlu Aytekin

1 Yorum

  1. Pingback: Audi Q3 Quatrro ile İstanbul’da bir gün | Blogger’s Base | Blogger’s Base

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir