Aranan ev bulundu!

gece uykularımı kaçıran sorunlardan birisi daha çözüldü. aranan ev bulundu. yorgun yorucu bahçelievler sokakları gezmelerinden sonra gayet güzel, gayet yüksekte, gayet merkezi ve gayet şirin bir evi kiralamış bulunmaktayız. boyasını bir eğlenme aracı görerek kendimiz yapmaya kalktık. vazgeçmek için çok geç kaldığımızdan, canımız çıkmış ve her yerimiz hala boyalı boyalı kalmış durumda. n’apalım bir daha boyamayız bizde olur gider. ramazan ayı’nın gelmesiyle yeni evimize oruçlu oruçlu eşya taşımaları yapacağımız için ayrıca da çok mutluyum. ev 5. katta ve beni kesinlikle zayıflatacak gibi duruyor. bayramda herhalde ancak yerleşmemiş bile oluruz. taşınmak yine yeniden.. elektrik kapama açma, doğalgazı üstüne alma, suyu açtırma kapatma çalışmaları beni şimdiden bezdirdi. hangisini ne zaman yapacağıma dair plan yaparken bile yoruluyorum. ama derin bir oh diyeceğim eve yerleştiğim zaman…
 sırada iş sorunsalı var. benim için hala bir kocaman sorun bu mesele. yaptığım başvurulara olumlu ya da olumsuz dönüşler bile gelmediği halde neden kariyer.net’i kullanıyorum ki ben iş ararken. sanırım çok şanslı olmadığımdan işe aranan o 1 ya da 2. kişi ben olamıyorum. yoksa niteliklerime güveniyorum ama malesef halen amatör bir ev hanımıyım:) 
bugün buzdolabını boşaltmak konusundaki yoğun çabamla, akşam iftarda aç bir insana yemek hazırlamanın verdiği sorumluluk duygusuyla dolaptaki herşeyi yemeğe dönüştürmeye çalışıyorum. hafta sonu diğer evimde olacağım çünkü.  hala herhangi bir şeye dönüşmemiş 4 bardak vişnem var. bir kısmıyla komposto bir kısmıyla da vişneli kek yapıldı. ama diğer kocaman kısmı ne olacak? buzlu olduğu için de uzun yola gelemiyor kendileri pek bi nazlılar. bakalım, onları da vatana millete kazandıracağım bugün. en büyük derdim bu olsun. perdeci, ev taşıma, iş güç hepsini boşverip ben bi tek bunu düşüneyim. 

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir