Alt tarafı havlu

Bulamadık efendim. Havlu mavlu hak getire. Ali’nin atopik dermatit diye bir rahatsızlığı var. Alerjij egzema türkçesi. Birdenbire kurdeşen döküyor. Sonra o kırmızı kırmızı olan bölgeler birden kuruyor pul pul ve ardından yaralara dönüşüyor. Nemlendiricimiz özel, şampuanımız özel, bir de havlu bulmamız lazımdı ama bulamadık. 1 ay boyunca Ali’yi eskilerin meşhur Lale çarşafları ile kuruladık. Allahtan annemde hiç kullanılmamış iki tane vardı da onların pamuklu dokuması Ali’ye zarar vermedi. Tabi el kadar çocuk çarşaf iki metre sarması kurulaması zor oluyordu. Bir havlu bulur kurtuluruz dedik ama bulamadık efendim.

Bir marka var burada adını söylemeyeceğim. Bambu ve pamuk ürünler yapıyor. Kök boya kullanmadan boyadıkları için renkleri de pek soluk oluyor ama süper bir şey tabii katkısız neredeyse. Yani Ali’ye dokunma ihtimali neredeyse yok. Bir de yumuşaksa ki bu marka yumuşak havlu ile tanınıyor oranın havlularından alayım dedim en nihayetinde bambu. Ali’nin rahatsızlığını anlatınca satışçı hanım demez mi ‘bizimkiler iyi gelir ama öncesinde yumuşatıcı ile 4-5 kere yıkamanız lazım. Yıkadıkça yumuşuyor.’ Biz yumuşatıcı da kullanmıyoruz ki. Kasadan döndük. Almadık. Kaldık yine Lale çarşaflarına.

Ne yapacağız diye düşünürken Arya’nın geçenlerde bahsettiğim kadın girişimciler ile tanışma toplantısına katıldım. Orada Pech Collection ile tanıştım. Pesh Collection Bige Kızılay’ın kurucusu olduğu Redeks Tekstil’in markası. Peştemali bilirsiniz onun dokumasından bornozlar tasarlıyorlar. Çeşit çeşit renk renk. Kucağımda Ali’yi görünce demez mi Bige Hanım, bebekler için de ürünlerimiz var. Gözlerim parladı. Anneme baktım. Anne bulduk galiba dedim. Çünkü içinde hiç sentetik yok. Tahriş edecek bir dokuma da değil. Suyu emiyor. Yer kaplamıyor. Hafif. Gittiğimiz yere yanımızda götürebileceğiz.

pesh collection pesh bücür

İşte o gün bugündür Ali’ye bu aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz mini bornozu yani onların tabiri ile Bücür Pesh’i kullanıyoruz. Niye kendimize almadım diye düşünüyorum. Şu an internet sitesi ve bir kaç corner’da satışı yapılan markanın Facebook hesabında indirimler de duyuruluyor. Eğer cilt problemi yaşıyorsanız veya yaşayan tanıdıklarınız var ise siz de Pesh Collection’dan ona bir hediye alın vallahi dua alırsınız diyeyim. Sadece cilt problemi de değil tabii. Plajda, spada havlusunu yanında taşımak isteyenler için de biçilmiş kaftan.

Bir de yaşasın kadın girişimciler 🙂

Umarım daha yaygınlaşır ve daha çok kişinin evine giren bir ürün olur.

Pesh Collection Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/Peshomania

Pesh Collection web sitesi: https://www.peshcollection.com/

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir