Tombul surat sendromu

Dışarı çıkmak istiyorum. Çık diyeceksiniz. Tamam çıkayım. Azıcık da süslü püslü çıkayım istiyorum. Bir allık, bir rimel, birazcık da ruj fena mı olur. Olmaz dediniz onu da duydum. Rimel sürmek de biraz özen isteyen bir şey onun üstesinden geliyorum çok şükür. Ama allık beni yıkıma uğratıyor şu aralar. Yüzüm neredeyse kireç kadar beyaz. Renklensin istiyorum isteyemez miyim benim de hakkım. Ama yok.

“Allığı fırça yardımı ile elmacık kemiklerinin üzerine, şakaklara, çene kısmına sürünüz” diyen bir kadın konuk olmuştu Martha Stewart’ın programına. Tabi canım dedim kolaydı sürmek. Elmacık kemiklerini ara da bul. Nerede?

Tombul yanak sendromu diye bir şey var ama yabancılarda bu sendrom yok sanırım. Elmacık kemiklerimi bulamıyorum. Yüzümü şekilden şekle sokuyorum olmuyor. Balık gibi yanaklarımı içine çekiyorum. Biraz kilo vermiş bir görüntüye sahip oluyorum. Ama elmacık kemikleri halen kayıplar. Eskiden neredeymiş diye düşünüp tahmin yürütüp biraz da 🙂 oraya uyguluyordum allığı. Sonuç maskara bir görüntü. Allığı yanlış yere sürünce köyde elma toplayan kızlara benziyorum. Elma yanaklı Berna. Benim derdim yüzümü daha zayıf göstermekti. Utanmış da kızarmış ya da güneşte fazlaca kalmış da bu hale gelmiş gibi görünmek değil.

M.A.C buradan sana sesleniyorum. Bana sponsor ol. Kendimi nasıl boyayabileceğimi öğret. Ya da bir spor merkezi sponsor olsun kilo vereyim böylece elmacık kemiklerime ulaşabileceğim. Psikolojim için bu gerekli.

Küçükken makyaj yapmaya başlasaydım şimdi profesyonel olmuştum. Oturamadım ki annemin makyaj masasına. Erkenden okula başladım. Hızlıca bir eğitime girmem şart. Sırayla hangi kremleri uygulayacağımı bilsem bile elmacık kemikleri öğretisi için bir sponsor hayata karışmamı sağlayacak. Böyle çok anti-sosyal kaldım buralarda. Çok şey mi istiyorum?

Görsel şu adresten alınmıştır.

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

3 yorum

  1. Handem   •  

    Bir tombul yanaklıdan diğerine: Bernacım, bu iş spor ile olacaksa benden sana 3 aylık sponsorluk! MAC olmayabilir… ama yılbaşından bu yana haftada 3 ortalama ile düzenli gittiğim kardio ve salon çalışmasından gram fayda görmediğimi söylemeliyim.

  2. Handem   •  

    Yorumuma ek olarak: eğer bu sponsorluk çağrına bir diyetisyen ve akupunktur uzmanı da dahil olursa, benim için de yer olup olmadığını sorar mısın?

  3. berna   •     Yazar

    Handem 4 diyetisyen 1 de akupunktur uzmanına gittim diyeti ve akupunkturu bıraktığımda kilo verdim 5’er kilo hem de ama şu durumda beni 5 kilo kurtarmıyor malesef 🙂 Yetkililer duysun sesimizi :)))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir