Berna harikalar diyarında

Hayal kırıklığı. Ne kadar da seyretmek istemiştim. Hele Avatar’dan sonra. 3D keyfi harika olacaktı. Alice in Wonderland‘dan bahsediyorum. Gitmedim. 3D olup da abuk bir dublajla şenledirilmiş bu filmi seyretmek için sinemanın yollarını tutmadım. Abuk dublajdan kastım filmin bir çocuk filmi edasıyla seslendirilmesi. Artık 2D ‘li yani seyretmeye alışkın olduğumuz kılıktaki bir sinema filmini seyretmek de gereksiz geliyor. Özellikle koleksiyon yapılması gereken bir film ise ve 3D’li değilse sinemada seyretmek zaten gereksiz geliyor.

Alice’i seyretmeye gitseydim eğer, bu filmin hikayesi beni çocukluğuma da geri döndürecekti. Ayrıca o harika ironi dolu filmi beyaz perde de seyredecektim. 3D’de ve Türkçe alt yazı seçeneğinin olmaması beni üzdü. Dvd’sini edinip Johnny Deep’in güzel oyunculuğunu evimde seyredeceğim. Tim Burton Johny Deep ortaklığını görmek isterseniz ve  sinemasever Berna gibi kaprisleriniz yoksa sizi sinemalara alalım. Seans bilgilerine şuradan ulaşabilirsiniz. Malesef alt yazılı 2D ve Türkçe dublajlı 3D seçeneklerimiz mevcut. Yapımcı firmanın maliyetlerin yüksek olacağını düşünerek 3D için alt yazı uygulamasına gitmediği konuşuluyor.

Filmin konusunu bilmeyenler için, Linda Woolverton’ın çocuk romanından uyarlanan yapım 17 yaşındaki Alice’in sosyeteye tanıtım partisinde beyaz bir tavşanı takip ederek kendini harikalar diyarında bulmasıyla başlıyor. Aslında 10 sene öncesinde de ziyaret ettiği yeri ikinci ziyaretinde hatırlamıyor bile.

Fragmanını da izlemelisiniz.

Fim ile ilgili bir şeyler yazma isteği ile bilgisayar başına oturdum. Araştırma yaparken karşılaştığım bir entry tamamen benim de düşüncelerimi paylaşan biri tarafından yazılmış. Durum o kadar acı ki. Recep İvedik bir sürü salonda gösterilirken yaşanan bu durum şaka gibi. Acemiyazar kalemine sağlık.

Görsel şu adresten alınmıştır.

Berna Mutlu Aytekin

2 yorum

  1. özgen   •  

    ben de macro’nun bültenine abone olmak istedim ama bir türlü bulamadım! 🙁 link paylaşır mısın lütfen

  2. BMA   •     Yazar

    Selam, ben macroonline’ı kullanıyorum. Oraya üyeyim. Sanırım o yüzden bültenler bana da geliyor. Bu adresten http://online.macrocenter.com.tr/macro/complain.do maillerin size de gelmesini talep edebilir, ya da macro online’dan üye olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir