Alev’in doğumgünü

Ben sonradan dahil oldum. Yine de çok keyifliydi böyle hınzırca bir hazırlık içinde olmak. vayinek.com ‘un sevgili inekseveri, bebeklere sempatiyle bakmamı sağlayacak kadar harika fotoğraflar çeken dogumfotosu.com‘un sahibesi Alev’in doğum günü kutlaması yapıldı.

Taksim’de Handem‘in bizim için ayarladığı bir yerde bir araya geldik ve çok eğlenceli saatler geçirdik. Uzun bir organizasyonun sonucunda hiç bir şey ters gitmedi ve gerçekten harika zaman geçirdim. Sürprizler sürprizler sürprizler… Ayşem‘in harika pastası, Erkin‘in doğum günü kutlama kiti, Esra‘nın maskeleri ile elimizde inekli inekli hediyeler onun gelmesini bekledik. Maskeler kadınlar için pullu parıltılı erkekler için pulsuz dizayn edilmiş. Pasta olağanüstüydü. Her gün yesem bıkmam. Üstü de Alev’in seveceği şekilde inekler, fotoğrafçı alev, bebekler ile süslenmişti. Erkin’in kit çok donanımlıydı. Başa geçirilmek için çocuk bezi, kurdele ile bağlanmış emzik, emzik şeklinde yaka kartları, Bengi‘nin bizim için çizdiği sallanan sandalyede oturan minik ineklerle bezeli kartlar…

Alev’e yaşattığımız şaşkınlık görülmeye değerdi. Uzun bir süre kendine gelemedi… Aslında doğum günü kutlamasını kendi organize etmişti ve biz de organize edilememesi için elimizden gelen çabayı göstermiştik. Pazar günü yerine cumartesi parti hazırlığında olduğumuzu bilmiyordu tabi.

Ben İstiklal caddesinde köşe kapmaca oynadım. Alev ile karşılaşabilirim diye Starbucks, D&R, Clinique ve daha bir sürü mağazayı talan ettim. Kendi kendime yalanlar çalıştım. Eğer yakalanırsam diye söylemek için. Resmen kafa patlattım. Heyecan yaparım da unuturum diye de sürekli kendi kendime potansiyel yalanlarımı tekrar edip durdum.

D&R ‘da çok satılan kitaplara bakıyordum. İlk sıralarda Pucca’nın eğlenceli kitabı var. Daha önce şurada bahsetmiştim. Yazımı güzelleştirdi, hala keyfim kaçık olduğunda okuyup eski halime dönüyorum. Neyse D&R ‘a dönelim Pucca’nın kitabının yanındaki sırada yeni çıkanlar kısmına bakmaya başladım. Elimde bir kitap. Alsam mı, almasam mı kararsızım. Birden yan tarafta bir orta yaşlı kadın belirdi. Usulca Pucca’nın kitabını aldı bir kaç sayfasını karıştırdı kıkırdamaya başladı. Bana döndü ve bu kitabı kim yazmış diye sordu. Ben de ister istemez ” Pukaaa? ” diye bir ses çıkardım. Sonra o kadın aldı kitabı kasaya indi. Bir an düşündüm. Kızım sen Pucca ile tanıştın mı? Yüzünü, sesini biliyor musun? Ya Pucca bu kadınsa? Ajan Berna’nın aklına kurt düştü.  Ben de elimdeki kitabı almaya karar verdim. Kasaya indim ama kadın ortalıkta yoktu. Ne bileyim 2 saat sonra Pucca Alev’in doğum günü partisine gelecekmiş. Tanışmak orada kısmetmiş. Pek sevimli biriymiş. Kendi isimini söyleyip benimle tanışınca, kızdım kendime o kadını Pucca sandığım için.

Doğum gününden kareler paylaşıyorum. Emeği geçen herkese tekrar teşekkürler. Alev’cim bol bebekli bol fotoğraflı nice yaşların olsun, hepsinde de sen bir sürü mutlu ol…

Berna Mutlu Aytekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir