Acil Servis Müzeyyen

Gün 4. Kafanızdan bir karakter atın ve onun hikayesini yazın.

En tatlı arkadaş Müzeyyen. Herkesin arkadaşıdır Müzeyyen. Saçları lülü lülü kahve ile kızıl arası bir renktedir. Açık yeşil kocaman gözleri, bir o kadar da büyük bir gülümsemesi vardır. Bir güldü mü tüm dişleri bembeyaz görünür. Yanakları ise şeftali renktedir. Allığı yaz kış her zaman yüzünün en gamzeli yerini aydınlatır.  Makyajı hep aynıdır. Saçlarını açık bırakır. Zaten hiç bir toka zaptedemez onun kat kat saçlarını.

Sesi inceciktir, konuşurken kadehler birbine çarpar gibi kulağınızda çınlanır. Hep güzel şeyler anlatırmış gibi gelir kulağa. Dikkatle onu dinlersiniz. Şarkı söylüyormuş gibi bir ahengi vardır cümlelerinin. Hiç bitsin istemezsiniz.

36 numara ayakları ile o topuklu ayakkabılarının üzerinde nasıl balerin gibi hareket ettiğine hayret edersiniz. Kolundan hiç ayırmadığı, içinde dünyayı taşıdığı o çantasıyla 1 km uzaktan tanırsınız onu. Aslında hep acelesi vardır. Hep bir yere yetişmeye çalışır. Hayata geliş amacı büyüktür o yüzden anlayışla karşılarsınız hep başkalarının da en iyi arkadaşı olmasını. Gittiği yerde yara sarıp, ilk pansumanı o yapar. Dünyada bundan önemli bir görev mi var? Arkadaşları Müzeyyen’e “Acil Servis Müzeyyen” der. O hepimizin yaralarını yumuşacık elleriyle sarar. İyi ki var.

Müzeyyen, sevgiliniz siz terk ettiğinde meyhaneye gidip efkar dağıttığınız arkadaşınız. Hani kadehleri eski sevgilinize küfrederek tokuşturduğunuz, hani içse bile sarhoş olmayan, yatağınıza yatıncaya kadar size göz kulak olan Müzeyyen. “Üzülme, o seni hak etmiyordu” diyen hani…

Müzeyyen, eşiniz ya da sevgiliniz ile gitmeyeceğiniz o kız filmlerine sizinle beraber gelen… Öncesinde alışverişe gittiğiniz, akşam diyeti bozduğunuzda o sırı diyetisyeninizden saklayan kişidir .

Müzeyyen, sizi tam hazır olduğunuz zaman yeni insanlarla tanıştıran, hayatınızı değiştirirken yanınızda olan, yeni iş yerine başladığınızda size ilk çiçeği gönderen arkadaşınız. Susan Miller aylık burç yorumlarını yayınladığında kendisininkini okuyup sizinkini de öğle tatilinde telefonda size özet geçendir Müzeyyen.

Yeni eve taşınmaya karar verdiğiniz de tanıdık ev taşıma şirketi ayarlayan, yeni eve gündelikçi hanım bulan, ameliyat olacaksanız eğer “Başka bir tanıdık doktor var bizim, bi de ona baktıralım belki ameliyatsız hallolur” diyendir Müzeyyen.

Herkesin hayatında olmalı bir Müzeyyen. Olanlar şanslıdır, olmayanlar da henüz karşılaşmamışlardır. Ümidi kesmeyin bir gün bir yerde siz de denk geleceksiniz. Kıymetini bilin. Onları pamuklara sarıp sarmalayın, sıkı sıkı sarılın…
Blog Fırtınası’da neymiş diyenler, sizi şuraya alalım.

1. gün yazısı için de şuraya

2. gün yazısı için de şuraya

3. gün yazısı için de şuraya

 

 

 

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

1 Yorum

  1. evren akçakaya   •  

    Ay bu ne güzel ne sevimli bir yazı olmuş böyle: ) Görselde mevcut kimsenin ayakları 36 dfeğil ama çağırdığın her yere koşa koşa geliriz biz:) Hihi:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir