2016’yı beklerken

Sevgili 2015, sen de uzun uzun kalalım istedim. Halbuki girerken ne kadar ürkmüştüm.

Hayatın başka olacak şunun şurasında iki ay kaldı. Bir daha bu ortamı bulamayacaksın haberin olsun dedim kendi kendime habire habire habire… Kendi kendimi hem heyecanlandırdım hem korkuttum. Mesela Oscar ödül törenini bir daha böyle seyredemeyeceksin işte dedim, yayıl yayılabildiğin kadar, uzat ayaklarını oh. Ya da sinemaya gidemeyeceksin rahat rahat. Vizyonda ne varsa git seyret, evet evet o 3 saat süren sanat filmini de seyret. Zaten 3 saatini bir filme ayırmaya imkanın olmayacak uzun bir süre. Gece otur, gündüz uyu, ya da uyan hadi git kahvecileri dolaş, vapura bin Kadıköy, Moda gez evet abart hatta. Mesela bir salep için Moda’ya git bir daha istesen de zırt pırt gidemezsin.

Hele o kitaplar her koltukta bir kitap, vaktin var di mi oku oku oku. Ya da vaktin var di mi hadi şimdi öğrendiklerini bloga yaz bakalım.

Bunun yanında 2015 bana ne hayaller kurdurdun ama alacağın olsun. Ay burnu bana benzesin de, gözleri sana benzesin. Ya boşver huyu sana benzesin de her yeri bana benzesin. Saçları senin gibi olursa, gözleri dedesine çekerse? Kaç kere rüyamda kucağıma aldım Ali’yi hatırlamıyorum sayısını. Ya o film gibi rüyalara ne demeli. Hayalle gerçekle ne güzel geçtin 2015. Şubat’a kadar bir hayattın Şubat’ın 25’inden sonra başka bir hayattın. Hepsi geçecek Berna dediğim çok oldu kendime. Ne çabuk geçiyor zaman dediğim de, ne geçmez saatlermiş şunlar dediğimde. Hayatımda rengin hep değişik olacak 2015. Bu yılın dışında hiç bir yıl sana benzemeyecek. Hiç biri senin kadar gizemli, hayat veren, hayal kurduran, insanı allak bullak eden bir yıl olmayacak. Ailemiz genişledi. Ali’siz bir yaşam düşünemez olduk. Önceliklerimiz değişti, hayallerimiz planlarımız değişti. Bize harika bir evlat verdin 2015. Şimdi 2016’dan da huzurlu anlarımızın çoğaldığı bir 365 gün bekliyorum.

Mutlu anları çoğaltmak için gösterdiğim çabayı boşa çıkartma 2016 hadi bir el at şu seneyi de güzel analım. 365 gün birbirimizle iyi geçinelim.

Berna Mutlu Aytekin

1 Yorum

  1. Pingback: İnternet Günlüğü 2015/52 – e-vren günlüğü

Senin yorumlarınla bu yazı daha güzel olacak