2013 yılında Benimgunlerim.com ‘da en çok okunan yazılar

Yıl bitmeden paylaşmak istedim ama yetiştiremedim. Bugüne kaldı. 2013 yılında benimgunlerim.com ‘da en çok okunan yazılar nelermiş, neler yapmışım yılın hesap defterine bir göz atalım.

2013 yılında blogumda mobil fotoğrafçılık, mobil uygulamalar, sosyal medya ile ilgili yazılara daha çok yer verdim. Hatta yeni tema ile onlara daha hızlı ulaşmanız da mümkün. Bu yıl daha çok kitap okudum. Çok şey öğrendim onlardan. Sinema ve Mutfak hikayelerimi azaltmak zorunda kaldım. Mutfağa girme şansım çok olmadı. Bu sene yine yeni bir eve taşındığımız için ancak yeni yeni giriyorum. Denediğim ürünleri ise yine sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Beğendiklerimi de beğenmediklerimi de burada paylaşmayı seviyorum. Sizi bilgilendirmek, sizin de yorumlarla deneyimlerinizi benimle paylaşmanız beni çok heyecanlandırıyor. Bu yıl etkinliklere katılmak yerine daha çok düzenleme tarafı ile ilgiliydim. Hatta İyi bir etkinlik nasıl düzenlenir yazısında bildiklerimi sizinle paylaştım. Bu konuda hem marka yöneticileri, hem de üniversite öğrencilerinden gelen çok soru var. Yakında yeni bir Slide Share sunumu paylaşmak şart oldu.

 

2013 yılında düzenlediğim etkinliklerde yeni insanlarla tanıştım. Onlarla yeni projelere imza attık. Çok mutlu oldum. Buraya yazmaya dahi vakit bulamadım, çoğu zaman. Süremeyiş izlenimleri yazılarıma ise bir mola verdim. Ama yakında bomba gibi döneceğim.

Yıl bitiminde blog yazılarımdan en çok okunanların listesine göz attım. Sizlerin blogumda okumayı tercih ettiği yazılar ise beni oldukça şaşırttı, şaşırtıyor. Anladığım kadarı ile kişisel blog yazanların böyle şaşırması çok normal. Bir gün ev hanımlarından, bir gün yeni otomobil satın almak isteyenlerden bir gün ise fotoğrafçılığa gönül vermiş kişilerden gelen ziyaretler söz konusu. Hoş geldiniz. Bir bakalım hangi yazılarım için gelmişsiniz.

Benimgunlerim.com‘da 2013 yılında en çok okunan yazılar:

Geely Familia Sedan 1.5 Comfort: Bisikletten biraz daha iyi ile ilgili bir yazı yazdım. Deneyimlerimi anlattım. O model otomobil almak isteyenlerin uğrak adresi olmuş meğerse. Özellikle yorumlar çok ilgi çekici, göz atın derim.

Mobil fotoğrafçılık – Instagram için kullandığım uygulamalar ‘ı anlattım. Uzun bir yazı oldu. Uzun süredir merak ediliyordu ve özellikle Instagram’daki hesabıma sürekli sorular geliyordu. Bu yazı ile o sevdiğiniz karelere daha çok yaklaşacağınızı umuyorum.

Ürünlerini severek kullandığım ve eşe dosta anlatmaya bayıldığım Kiehl’s hakkında yazdığımı blog yazım Kiehl’s ürünleri ile tanışmam sizden çok rağbet gördü. Şu soğuk kış günlerinde el kremini sevdiğim kadar hiç bir kreme tutkuyla bağlı kalmamıştım. Mucitlerine tekrar teşekkürler.

Yine otomobil satın almak isteyenlere rehber niteliğinde kaleme aldığım bir Süremeyiş izlenimi yazısı Renault Megane Sport Tourer: Hem Spor Hem Şık en çok okunan yazılarımdan olmuş. Teşekkür ederim. Okuyup da satın alanlar olduysa onlara umarım hayalinizdeki araba olmuştur diyorum.

Tarihe imzasını atmış nice karakterin, gelecek nesil ile olan kaynaşmasını anlattığım Fotoğrafın tanımlayıcı gücü blogun 2013 yılındaki en çok okunan yazılarından. Hayal gücümü daha da çok kullanmam için bana ilham verdiniz yazıma ilgi gösterdiğiniz için teşekkür ederim.

Instagram’da uzun süredir yer alıyorum. Çektiğim fotoğrafları orada da sergiliyorum. Uzun süredir yaptığım gözlemleri Instagram’da daha populer olmanın yolları adlı blog yazımda derledim. Uygulayıp da faydasını gördüm diyen arkadaşlarım oldu. Ben de mutlu oldum. Son aylarda yazdığım bu yazımı ilk 10 yazı arasına soktuğunuz için de ayrıca çok keyifliyim.

Mobil fotoğrafçılık ile Instagram’dan sonra daha yoğun uğraştığım bir gerçek. LG G2’yi test ederek hem özelliklerini hem de fotoğrafçılık adına neler yapabileceklerinizi kaleme almıştım. Fotoğrafçılık ile ilgili yazdığım Lg G2 incelemeleri Vol 2: Fotoğraf çekmek yazım çok okunanlar arasına girmiş. Umarım yazımı okuduktan sonra LG G2’nizin fotoğraf özelliklerini daha etkin kullanabiliyorsunuzdur.

Bana gönderdiğiniz her yorum, her mail beni mutlu ediyor. Blogu yazmaya başlarken hiç bunları hayal etmemiştim. Sadece içimi dökmek ve unutmak istemediğim hatıraları burada kayıt altına almak vardı. İlk yazılarımın buhran dolu olması ve değişen hayatımda yaşadığım her güzel anın burada kendine yer bulması işte hep bu yüzden. Amaç kayıt altına almak.

2013 yılında işler başımdan taşarken bir mail aldım. Uzun süredir yazı yazmıyordum. Gelen mail şöyle diyordu:

“Hani benimgunlerim’de kendi günlerini anlatıyordun. Neden anlatmıyorsun artık? Yoksa öldün mü?”

Okuyunca şaşırmama sebep olan sessiz okuyucum Serpil hanım’a da ayrıca teşekkür ediyorum. İyi ki o yorumu yazmış da silkinip kendime gelmemi sağlamış.

Beraber nice yıllarımız olsun, beni okumaktan hiç sıkılmayın 🙂 Sizlerle paylaşmak çok güzel.

Berna

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir