2013’den beklentilerim

Ne kadar garip oldu böyle söyleyince.

2013’den beklentilerim de ne demek? Yeni bir yıldan ne bekler ki insan? Zaten insan ne yaparsa kendi becerisiyle azmiyle ve isteği ile başarmaz mı? Yeni yıldan bir şeyler beklemek garip. O zaman şöyle değiştirelim. 2013 yılında kendimden ne bekliyorum?

2012 yılı bloguma istediğim kadar vakit ayıramadığım bir sene oldu. Vakit ayırmak istemedim desem daha doğru olacak. Burada mutlu anları paylaşmak gibi bir misyon yüklediğim için kendime, eğlenmediğim gayet stresli geçen günlerde bloga elimi sürmek istemedim. Kafamın içinde günün koşuşturmacaları sürerken bloga yazmadım sık. 2012 yılında eskisine göre daha çok kitap okuyup, daha çok film seyrettim. Şikayetçi değilim ama bloga da elim biraz fazla değseydi hiç fena olmazdı.

Günlük alışkanlıklarda bir değişiklik yok. İnsan ne kadar değişir ki hele benim gibi değişiklikleri pek sevmeyen bir Yengeç burcu insanıysa. İşler biraz fazlaca vaktimi alıyor o kadar. Eskiden de çok vakit alırdı işler ama mutlaka bir yerden vakit çalar, fotoğraf çeker, kendimi mutlu hissederdim. Bu aralar fotoğraf çekmeye vakit yaratamadığım için bir miktar mutsuzluk var üstümde. 2013’de hayattan daha çok vakit çalmak en büyük isteğim.

Bir başka isteğim de Türkiye’de görmediğim bir kaç bölgeyi ziyaret edebilmek. Mesela Hatay, mesela Gaziantep. Cuma gecesi gidip Pazartesi sabahı dönmek gibi çılgın planlarım var. Çılgın plan çünkü şu anki yoğunluğum içinde çok kolay olabilecek gibi gözükmemesi. Bir uçak bileti ile gideceğim ve hemen geleceğim. Günümden 2 saat ayırarak İstanbul’dan kilometrelerce uzaklaşabilmem mümkün. Yeter ki sırt çantam hazır olsun.

Bir diğer 2013 dileğim ise yurt dışı seyahatleri. Saymakla bitiremeyeceğim kadar çok lokasyon görmek istiyorum bu sene. İtalya başta olmak üzere, Prag, Rio… gezmek, gezmek ve mutlu anları fotoğraflamak. Önceden her şeyi ayarlayabileceğim uçak bileti sorgulama sitelerindeki gibi bir sistem ile hatta çok yıldızlı olmayan bir otelde sadece yorgunluktan sızdığımda deliksiz uyku çekebileceğim bir otel olsa da yeterli. Bu da kendimi gaza getirme yazım olsun. Hadi Berna hepsi bir uçak biletine bakar. Sonra bir bakmışsın, hooop İtalya‘dasın.

Bu sene kendimden bir başka beklentim ise spor yapabilmek. Neden yapamıyorum? Çünkü yoruluyorum. Neden yoruluyorum çünkü bir miktar kiloluyum. Bu güzel itiraflar beni en yakın spor salonuna atar mı bilemedim. Ama eşim başladığına göre benim de en yakın zamanda spor salonu ile barışmam gerekiyor. Gaza geldim, geldim yoksa işim çok zor.

Fotoğraf ile ilgilenemedim bu sene demiştim ya, güzelim 500d Canon’um ile vedalaşma vaktimin yaklaştığını hissediyorum. 2013 planlarımda kendisini bana istediğim kareleri verecek olan bir üst level makine ile değiştirmek de var. Bakalım günler neleri getirecek.

2013 planları içinde 2012’de ertelediğim bir çalışmayı gerçekleştirmek de var. Eğer işler istediğim gibi gider ise burada sosyal medya ile ilgili bol bol yazı okuyacaksınız demektir 🙂

2013 planlarımın içinde fotoğrafçılık için AÖF’den eğitim almak da var. 2012 başvurularını kaçırmışım. Umarım 2013’de daha çevik olur, vaktinde başvuru yaparım. Bunca zamandan sonra sınavlara girmek ve öğrenci olmak güzel olacak.

Heyecanla beklentilerimin 2013’de kaçta kaçını gerçekleştireceğimi bekliyorum…

Görsel şuradan alınmıştır.

 

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir